Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Yabancı Portföyü Kurdu: O Hisselerde Giriş ve Çıkışlar Hızlandı

Borsadaki düşüşlerin yabancı yatırımcıya gel sinyali verdiği konuşulurken, bazı hisseler çoktan portföye eklendi. İşte yabancı payı 10 gündür değişen hisseler;
Yabancı Portföyü Kurdu: O Hisselerde Giriş ve Çıkışlar Hızlandı
HABER GİRİŞ

İş Yatırım’ın bugünün tarihiyle yayımladığı raporda, son 10 günlük işlemlerde yabancı yatırımcıların en çok aldığı ve sattığı hisseler sıralandı. Yılın ilk haftasına hızlı giren isimlerden olan ve turizm sektöründe faaliyet gösteren Altınyunus Çeşme Turistik Tesisler A.Ş. hisseleri (AYCES) yatırımcılara geçen haftanın en çok kazandıranı olduktan sonra yabancı payıyla adından söz ettirdi.

10 gündür yabancı oranı yükselen ve haftalık yüzde 40’ın üzerinde artarak rekor seviyesine ulaşan AYCES, yıllık yüzde 500’ün üzerinde kazandırdı.

Gündeme çok fazla gelmeyen Egeplast Ege Plastik Ticaret ve Sanayi A.Ş. (EPLAS) ile Fade Gıda Yatırım Sanayi Ticaret A.Ş (FADE) de 10 gündür yabancı alımlarına konu olan isimlerden oldu.

Geçen yıl Ağustos ayında halka arz olan ve tavan serisini 2 haftanın üzerine çıkaran Ofis Yem Gıda Sanayi ve Ticaret A.Ş. (OFSYM) de yabancı oranını artıranlar arasında sıralandı.

Uşak Seramik Sanayii A.Ş. (USAK) ise diğer hisselerin aksine 9 gündür yabancıların radarında yer aldı.

GCM Yatırım Banner

Bu Hisseler Gözden Çıkarıldı

Geçen yıl Kasım ayında halka arz olan ve 10 günlük tavan serisiyle öne çıkan Agrotech Yüksek Teknoloji ve Yatırım A.Ş. (AGROT) yabancıların radarından çıktı. Hisselerde yabancı oranı 10 gündür azalıyor.

Geçen yıl yabancı yatırımcıların ilgisiyle karşılaşan Ata Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı A.Ş. (ATAGY) son günlerde revaçta olmadı. Şirket hisselerinde son 10 gündür yabancı oranı sürekli olarak düştü.

Yıllık primi yüzde 800’ün üzerinde olan Marka Yatırım Holding (MARKA) için yabancının beklentisi farklı oldu. Hisseden çıkışlar hızlandı. Son günlerde yabancı oranları sürekli düşen diğer isimler Medical Park Hastaneler Grubu (MPARK) ve Smartiks Yazılım (SMART) oldu.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Piyasalar yükselişte veya düşüşte olabilir.
Fiyat beklentini iki yönlü değerlendir.