Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Piyasalar: Döviz, Altın, Borsa, Kriptolar RSS Interactive
Sponsorlu Yatırım yapmaya başla!

XSPOR, Borsa İstanbul’un Tek Yükselen Sektör Endeksi Oldu

Haftanın sert düşüşlerle başladığı borsada spor endeksi tek yukarı yönde hareket eden sektör olurken, iki ayın en düşük seviyelerinden yükseliyor.
XSPOR, Borsa İstanbul’un Tek Yükselen Sektör Endeksi Oldu

Küresel piyasalar yeni haftaya Covid-19 Delta varyantı ve ekonomik yavaşlama endişelerine ek olarak merkez bankası açıklamalarını bekleyen yatırımcılarla düşüşle başlangıç yaptı. Asya piyasalarında başlayan düşüşler, Avrupa piyasalarına da yansıdı. Borsa İstanbul ise yaklaşık 2 ayın en düşüğünden başlangıç yaptı.

BIST 100 endeksi yeni haftaya %0,98 oranında düşüşle 1405 puandan başlangıç gerçekleştirdi. Borsadaki düşüşler önemli hisse senetleri etrafında da gözlenirken, dolar kuru uzun bir aranın ardından 8,72 liraya kadar yükseldi. Sektör endeksleri ise XSPOR dışında negatif bölgede kaldı.

Borsa İstanbul Spor Endeksi (XSPOR) TSİ 10:42 sularında yüzde 0,61 oranında artıda 1077,54 puanda seyrediyor.
Spor Endeksi Yüzde 0,61 Oranında Yükseliş
Kaynak: Piyasa.Paratic.com

Geçen haftaki işlemleri 1070,98 puandan tamamlayan spor endeksi, yeni haftaya düşüşle 1060,91 puandan başlangıç gerçekleştirdi. Açılışın gerçekleştiği ilk 5 dakika içerisinde 1055,04 puana kadar gerileyen endeks, ardından güçlü bir toparlanma kaydetmeye başladı.

TSİ 12:00 sularında 1091,29 puana kadar yükselen XSPOR, daha sonra 1080 puan civarında gezmeye başladı. XSPOR tüm sektör endeksleri arasında tek yükselen olurken, kısa vadede 1096 ve 1112 puan seviyeleri direnç noktaları olarak takip ediliyor.

Spor endeksi haftalık bazda %1,34 oranında değer kaybına işaret ederken, aylık periyotta %4,22 düşüş gerçekleştirdi. Yıllık bazda ise %2,28 oranında değer kazanmış durumda.

Endeksin yükselişini destekleyen hisselere baltığımızda ise %6,24 oranında yükselişle Beşiktaş (BJKAS) ve %3,77 yükselişle Trabzonspor (TSPOR) hisseleri dikkat çekiyor. Fenerbahçe hisseleri (FENER) %2,84 oranında değer kaybı gösterirken, Galatasaray hisseleri (GSRAY) %1,66 oranında düşüşle işlam görüyor.Sponsorlu Yatırım yapmaya hemen başla!
#Ekonomi kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSponsorlu
SAT
AL
Sponsorlu
Sponsorlu
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum