Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

XRP’deki Durgunluk Sona Erecek mi? Yılın İlk Sinyali Geldi!

XRP grafiğinden elde edilen veriler yılın ilk golden cross olayının gerçekleştiğini gösteriyor. Tarihsel verilere göre bu yükseliş sinyali olabilir.
XRP’deki Durgunluk Sona Erecek mi? Yılın İlk Sinyali Geldi!
HABER GİRİŞ

Bitcoin ve altcoinlerin büyük bölümünde son haftalarda görülen rallinin ortasında bazı kripto para birimleri düşük kazanç oranı ile zayıf bir görünüm sergiledi. Bu varlıklar arasında akla ilk gelenlerden birisi XRP olmakta.

Teknik verilere bakıldığında ise bu durum yakın zamanda değişebilir. XRP günlük grafiğinde yılın ilk golden cross olayını gerçekleştirdi. Bu tarihsel veriler ışığında fiyatta yükseliş beklentisini artıran bir olaydır.

XRP’nin son fiyat hareketi, boğalar ve ayılar için bir savaş alanı oldu ve tokenin değerinde önemli dalgalanmalar yaşandı. Golden cross oluşması yatırımcılara bir umut ışığı getirdi ve ufukta momentumda bir değişiklik olabileceğine işaret etti.

XRP günlük grafik
Kaynak: TradingView

Golden cross 50 günlük hareketli ortalamanın 200 günlük hareketli ortalamayı yukarı doğru kesmesi şeklinde tanımlanıyor. Kesin olmamakla beraber bu olay fiyat tarafında yükseliş beklentisini artırmaktadır.

Hızlı bir yükselişin ardından XRP, 12 Mart’ta 0,74 dolardan düştü; bu da ayıların bu seviyeyi kararlı bir şekilde koruduğunu gösteriyor. XRP yazım itibarıyla 0,60 dolar seviyesinde işlem görüyor.

GCM Yatırım Banner

Tüm işaretlere göre, XRP bir sonraki büyük yükselişinden önce bir süre 0,50 ila 0,74 dolar arasında geniş bir aralıkta konsolide olabilir. Diren bölgesi olan 0,74 doların üzerinde bir kırılma ve kapanış, 1 dolara doğru yeni bir yükselişin başlangıcı olabilir.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/2Ç Kar/Zarar 35.99%/64.01%
Yatırımlarınızı GCM Yatırım Aracılığıyla Yönetin
Kişisel Yatırım Temsilciniz ve Piyasa Analizlerine Ücretsiz Ulaşın