Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

XRP’de Yükseliş Sürecek mi? Bu Verilere Dikkat Çekiliyor!

XRP, son fiyat artışıyla piyasada nasıl bir dalga yarattı? Ripple için mevcut veriler biraz kafa karıştırıcı! İşte detaylar...
XRP’de Yükseliş Sürecek mi? Bu Verilere Dikkat Çekiliyor!
HABER GİRİŞ
SON GÜNCELLEME

Özellikle dünkü etkileyici yükselişiyle piyasa genelinden ayrışan Ripple (XRP) önemli bir direnç seviyesine doğru yol almaya devam ediyor. Peki, açıklanan yeni veriler kripto para biriminin yükselişini destekliyor mu?

XRP fiyatı, sosyal hakimiyet ve adres etkinliği nedeniyle yükseliyor. Bunun yanı sıra, duyarlılık ve aktivitedeki düşüş de dahil olmak üzere karışık göstergeler, XRP için belirsiz bir geleceğe işaret ediyor.

XRP’den Çarpıcı Yükseliş

Kripto piyasası analitik şirketi Santiment tarafından geçen gün paylaşılan tweet’e göre piyasa değerine göre üçüncü en büyük kripto para birimi olan XRP, son 24 saat içinde fiyatında ciddi bir artış sağladı. Fiyatın yüzde 6.2 oranında arttığını gösteren yükseliş, hem sosyal mecra hakimiyeti hem de adres etkinliğindeki ani artışlara bağlanıyor.

XRP ile ilgili sosyal medya etiketleri ve bahsedilmelerindeki bu artış, yükseliş göstergesi olarak görülebilir. Bu durum, giderek daha fazla insanın kripto para birimi hakkında konuştuğunu ve potansiyel olarak talebi artırdığını gösteriyor.

Paratic Placeholder 640x360
Kaynak: Santiment

Topluluk Duyarlılığı

XRP’nin artan sosyal hakimiyetine rağmen, Santiment’in verileri ayrıca kripto topluluğu içinde tokena yönelik duyarlılıkta bir düşüş olduğunu gösterdi. XRP’ye yönelik ağırlıklı duyarlılık, 5 Ocak’ta geçici olarak bir artış sağladı, ancak 7 Ocak’tan sonra düşmeye devam etti.

Manşet Haberleri
Sponsorlu | 2023/3Ç Kar/Zarar %24.02/75.98%
Bitcoin Günü Nasıl Kapatır?

Mevcut negatif ağırlıklı duygu, kripto topluluğunun XRP’ye karşı hala olumsuz bir görünüme sahip olduğunu ima ediyor.

Paratic Placeholder 640x360
Kaynak: Santiment

Santiment’in verileri de geçen ay XRP’nin günlük aktif adresinin 27.228’den 148.000’e yükseldiğini gösterdi. Ancak, ağdaki günlük aktivite, XRP’nin hızı düştükçe yakında azalabilir. Bu, XRP’nin adresler arasında değiş tokuş edilme sıklığının geçen haftaya göre azaldığını gösterdi.

Paratic Placeholder 640x360
Kaynak: Santiment

XRPSCAN verilerine göre, bir başka düşüş göstergesi de oluşturulan yeni hesap sayısının azalmasıydı. Günlük oluşturulan yeni hesap sayısı geçen aya göre 4.788’den 194’e düştü. Bu durum, daha az kişinin XRP satın almakla veya onu bir yatırım olarak kullanmakla ilgilendiğinin bir işareti olabilir.

Piyasa Değeri Hakimiyeti Arttı

Tüm bu olumsuz göstergelere rağmen, XRP’nin piyasa değeri hakimiyeti geçen haftaya göre yüzde 1.96 arttı. Haber yazımı esnasında, XRP genel kripto pazarının yüzde 2.07’sini ele geçirdi. Bununla birlikte, aynı dönemde tokenın oynaklığı da yüzde 97 azaldı. Bu, XRP fiyatlarının nispeten istikrarlı olduğunu gösterdi.

Paratic Placeholder 640x360
Kaynak: Messari

Volatilitedeki düşüş, daha az riskli bir varlık satın almak isteyen potansiyel yatırımcıları ödüllendirebilir.

CoinMarketCap verilerine göre XRP, haber yazımı esnasında 0.37 dolar civarında işlem görüyor. Kripto para birimi haftalıkta yüzde 8’e yakın getiri sağlamış durumda.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2023/3Ç Kar/Zarar %24.02/75.98%
Hesabınızı şimdi oluşturun!
Kolay kayıt, hızlı işlem ve uzman analizlerle finansal başarıya giden yolda lider adımı atın.