Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

XRP’de Sert Yükseliş Tarihi Likidasyon Oranını Beraberinde Getirdi

Ripple davasında şirket lehine çıkan bir kararının ardından gelen XRP rallisi, yüksek likidasyon yaşanmasına neden oldu. Detaylar geliyor...
XRP’de Sert Yükseliş Tarihi Likidasyon Oranını Beraberinde Getirdi
HABER GİRİŞ

Ripple ile SEC arasındaki davada bir dönüm niteliği taşıyan bir mahkeme kararı, XRP‘de yüzde 80’in üzerinde bir günlük yükseliş yaşanmasına neden oldu. Bu yükseliş vadeli işlemler üzerinde kısa pozisyonda bulunanların en büyük kaybı yaşamasını sağladı.

Coinglass’tan alınan veriler, XRP takipli vadeli işlem tüccarlarının son 25 saatte 62 milyon dolar zarar ettiğini gösteriyor. Bunun 35 milyon doları kısa pozisyonlar üzerinde görülürken, 27 milyon doları uzun pozisyonlar üzerinde kaydedildi.

XRP tasfiye grafiği
Kaynak: Coinglass

En yüksek tasfiyeyi 21 milyon dolarla kripto borsası Bybit’teki tüccarlar görürken, onu 14 milyon dolarla OKX ve Binance izledi.

ABD’li bir yargıç XRP tokenlerinin borsalarda satışının yatırım sözleşmesi teşkil etmediğine karar verdi. Bu karar XRP’de yüzde 80’i aşan yükselişi beraberinde getirdi ve fiyat 0,93 dolara kadar çıktı. XRP yazım itibarıyla 40 milyar dolar piyasa değerine sahip ve 0,77 dolar seviyesinden işlem görüyor.

Tasfiye, bir borsanın, tacirin başlangıç ​​marjının kısmen veya tamamen kaybı nedeniyle tacirin kaldıraçlı pozisyonunu zorla kapatması olarak tanımlanıyor. Bir tüccar kaldıraçlı bir pozisyon için marj gereksinimlerini karşılayamadığında veya ticareti açık tutmak için yeterli fona sahip olmadığında tasfiye gerçekleşir.

GCM Yatırım Banner

Büyük tasfiyeler, tüccarların kendilerini buna göre konumlandırmasına izin verebilecek bir fiyat hareketinin yerel üst veya alt sinyalini verebilir.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Hesabınızı şimdi oluşturun!
Kolay kayıt, hızlı işlem ve uzman analizlerle başarıya giden yolda lider adımı atın.