Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

XRP için Boğa Sinyali mi? Balina Çılgınlığı Sürüyor!

Ripple balinalarının son işlemleri XRP için boğa sinyali mi? Balina çılgınlığı fiyatı nasıl etkileyecek? Detaylar haberde;
XRP için Boğa Sinyali mi? Balina Çılgınlığı Sürüyor!
Son Güncelleme: 
Yorum

Kripto para piyasalarında Bitcoin’in (BTC) öncülük yaptığı yükselişe henüz altcoinler beklendiği seviyede eşlik edemese de analistler, olumlu havanın sürmesi halinde pek çok altcoinden yakın zamanda etkileyici yükselişler bekliyor. SEC ile davası süren Ripple da (XRP) çok sayıda yatırımcının takip ettiği altcoinlerin başında geliyor.

SEC ile süren davadan kimi zaman gelen olumlu haberlerle kısa süreli yükselişler gerçekleştiren XRP’nin piyasasında kripto pazarındaki son toparlanma ile birlikte balinaların bir kez daha aktif hale geldiği görülüyor.

Veriler, geride kalan ay içinde sepetlerini doldurmak için fiyatlardaki küçük düşüşten yararlanmış görünen balinaların, bakiyelerinde tuttukları token sayısında önemli bir artış gerçekleştiğini ortaya koyuyor.

XRP Balinaları 155 Milyon Dolar Değerinde Token Satın Aldı

Kripto analisti ali_charts tarafından Twitter’da paylaşılan bir gönderiye göre XRP balinaları çantalarını stoklamış durumda. Söz konusu balinalar, bakiyelerinde 10 milyon ila 100 milyon XRP tutan balinalardır.

Gönderi, geçen ay bakiyelerinde en az 50 milyon XRP tutan yaklaşık 50 yeni balinanın pazara giriş yaptığını ortaya koydu.

Santiment verilerine göre bu büyük yatırımcılar, 155.4 milyon dolar değerinde yaklaşık 420 milyon XRP token satın aldı.

Kaynak: Twitter / @ali_charts

Birikim, XRP fiyatının 0.34 dolar seviyesine kadar gerilediği Şubat ayının sonuna doğru başladı. Bu tablo, balinalar için varlığa bir giriş ortamı sağladı ve balinaların toplam varlıklarının yüzde 6 artarak 3.79 milyardan 4.03 milyar XRP’ye çıkmasına neden oldu.

Gelecekte Daha Fazla Boğa Hareketi Olabilir

BTC fiyatı, hafta sonunda neredeyse altı ay içinde ilk kez 28.000 dolar seviyesini aştı. Bu yükseliş eğilimi piyasa katılımcıları tarafından memnuniyetle karşılandı ancak altcoinler henüz tam olarak aynı eğilimi izleyebilmiş değil. Çoğu altcoin, aynı zaman diliminde çok daha az kazançla Bitcoin’in gerisinde kalmaya devam ediyor.

XRP, geçen hafta Bitcoin’in yüzde 25.60 oranındaki yükselişine kıyasla yüzde 4.25 artışla bu süre zarfında fazla hareket etmeyen altcoinlerden biri olarak dikkat çekiyor.

XRP ve Altcoinler için İyimser Hava Hakim

Öncü kripto paranın bu üstün performansı, piyasanın geri kalanının Bitcoin’i yakalamasının beklendiği bir “altcoin yazının” çok geride olmadığı izlenimini veriyor.

Bunun yanı sıra, XRP balinalarının bu tokenları satın alıyor olması, fiyatta bir tür iyileşme beklediklerini gösteriyor.

XRP gibi bir altcoinin, BTC’nin büyüme modelini takip etmesi halinde, kripto pazarına yönelik genel olarak iyileştirilmiş yatırımcı duyarlılığı göz önüne alındığında fiyatının en düşük 0.50 dolar olması beklenmekte.

Kaynak: Piyasa.Paratic.com

XRP, haber yazımı itibarıyla 0.3760 dolar civarında işlem görüyor. Dijital varlık, son 24 saat içinde 0.3971 dolarlık gün içi en yüksek seviyeyi gördü.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu | 2023/1Ç Kar/Zarar %31.81/68.19%