Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

XRP Boğa Yürüyüşü O Engele Karşı! Ripple Fiyatını Neler Bekliyor?

En popüler altcoinlerden biri konumundaki XRP, Aralık ayının ilk işlem gününde yükselişini önleyici bazı engellerle karşı karşıya! Detaylar haberde;
XRP Boğa Yürüyüşü O Engele Karşı! Ripple Fiyatını Neler Bekliyor?
HABER GİRİŞ
SON GÜNCELLEME

Son bir haftanın en çok yükseliş gösteren kripto para birimleri arasında yer alan Ripple (XRP) yeni aya 0.40 doların üzerinde girdi. SEC davasından gelen olumlu haberlerin etkisiyle daha yukarıları hedefleyen kripto varlık bu seviyelerde bazı önemli engellerle karşı karşıya!

Yatırımcılar XRP boğa koşusunun devam edip etmeyeceğini merak ederken, bazı veriler ayıların yeniden devreye girebileceği uyarısını veriyor.

XRP Fiyatı Kritik Seviyeleri Aşabilecek mi?

XRP’nin güncel fiyat hareketleri gözlemlendiğinde şunlar dikkat çekiyor:

  • Son değerlendirmelere göre XRP pazarının istikrarlı bir şekilde küçülme göstermesi göze çarpıyor.
  • Düşen piyasa kapitalizasyonu ve işlem hacmi, bu düşüşe katkıda bulunan önemli faktörler arasında yer alıyor.
  • XRP, yükseliş sırasında 0.4108 dolarda bir dirençle karşılaştı. 0.3952 dolar noktasını ise destek olarak kullanıyor.

Ripple fiyatı son birkaç saat içinde yüzde 1.02 düşerek 0.4 dolara geriledi. Bu durum, boğaların avantajını kaybettiğini ve ayı etkisinin giderek hakim olmaya başladığını ortaya koyuyor.

XRP’nin 24 saatlik işlem hacmi ve piyasa değeri, söz konusu düşüş sırasında sırasıyla yüzde 0.20 ve yüzde 11.94 düşerek 20.163.394.602 dolar ve 843.340.887 dolar seviyesine geriledi.

GCM Yatırım Banner

Mevcut durumun bunun bir örneği olarak gösterilebileceği düşüş trendinde azalan hacim, olası bir tersine dönüşün işareti ve satın almak için harika bir zaman olabilir.

Png;base64,iVBORw0KGgoAAAANSUhEUgAAABAAAAAJCAQAAACRI2S5AAAAEElEQVR42mNkIAAYRxWAAQAG9gAKqv6+AwAAAABJRU5ErkJggg==
Kaynak: CoinMarketCap

Düşüş Eğilimini Gösteren Bazı Veriler Var!

Piyasa oynaklığında bir düşüş, 1 saatlik fiyat tablosunda Keltner Kanalları (Keltner Channel, KC) ile gösterilir. Bu teknik gösterge, varlığa ait fiyatın trend yönünü, aşırı alım veya satım seviyelerini belirlemek için kullanılmaktadır. Alt bant 0.4093’e dokunurken, üst bant 0.3954’e temas ediyor. Sinyal çizgisinin altındaki fiyat salınımı, XRP piyasasının düşüş eğiliminin arttığını gösteriyor.

XRP pazarındaki bu olumsuz fikir, MACD mavi çizgisinin, sinyal çizgisinin altındaki hareketiyle destekleniyor. 0.0004’te MACD çizgisi aşağıyı gösteriyor ve negatif bölgeye ilerliyor. MACD daha da aşağı doğru yöneldikçe, XRP piyasası üzerindeki düşüş eğilimi artacaktır.

Şu anda 48.26 olan Göreceli Güç Endeksi (RSI), aşağıya doğru bir kayma gösteriyor ve depresif momentumun hızlandığını gösteriyor.

Bununla birlikte, aşırı satış bölgesinde olmadığı için boğalar 0.4108 dolar direnç seviyesini koruyabilirse, XRP pazarının bu düşüş eğilimi çürütülebilir.

Png;base64,iVBORw0KGgoAAAANSUhEUgAAABAAAAAJCAQAAACRI2S5AAAAEElEQVR42mNkIAAYRxWAAQAG9gAKqv6+AwAAAABJRU5ErkJggg==
Kaynak: TradingView

Daha uzun vadeli MA’nın, daha kısa vadeli MA’nın üzerine yükselmesinin ardından, XRP fiyat tablosunda düşüş eğilimi görülebilir.

20 günlük MA, 0.4029’luk bir değer ile 0.4009’a dokunan 5 günlük MA’dan daha iyi performans gösteriyor. Her iki MA’nın da altındaki fiyat hareketi, XRP piyasasında bu eğilimin devam edeceğini gösteriyor.

Png;base64,iVBORw0KGgoAAAANSUhEUgAAABAAAAAJCAQAAACRI2S5AAAAEElEQVR42mNkIAAYRxWAAQAG9gAKqv6+AwAAAABJRU5ErkJggg==
Kaynak: TradingView

XRP piyasasındaki bu düşüşü geçersiz kılmak için boğaların direnç seviyesini koruması ve fiyatları yükseltmesi gerekiyor.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Yatırımlarınızı GCM Yatırım Aracılığıyla Yönetin
Kişisel Yatırım Temsilciniz ve Piyasa Analizlerine Ücretsiz Ulaşın