Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

XRP Artan Piyasa Oynaklığına Rağmen İvme Kazanıyor! Sırada Ne Var?

Ripple fiyatı artan piyasa oynaklığına rağmen ivme kazanmayı sürdürüyor. Sırada 0.60 dolar mı var? Detaylar haberde;
XRP Artan Piyasa Oynaklığına Rağmen İvme Kazanıyor! Sırada Ne Var?
HABER GİRİŞ
SON GÜNCELLEME

Altcoin piyasalarındaki artan oynaklığa rağmen, Ripple ağının yerel kripto para birimi XRP, son iki haftanın büyük bölümünde 0.52 dolar civarında konsolide oldu. Balinalar ve XRP ledger ağına akın eden yeni kullanıcılar, devam eden XRP fiyat artışını yeni bir vitese geçirebilecek mi?

Altcoin piyasaları, geçen hafta Binance ve Coinbase gibi büyük kripto para platformlarına ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) tarafından açılan davalarla sarsıldı. Bu davalarda bir dizi token, menkul kıymet olarak tanımlandı ve bu tokenlar önemli fiyat kayıpları yaşadı.

Ripple’ın çok daha önceye dayanan SEC davasından olumlu sonuç beklenmesi, XRP’nin bu çalkantılı süreçten başarıyla çıkabileceğine dair beklentilerin ve yorumların artmasına neden oldu.

Altcoin Yatırımcıları XRP’ye Kayıyor

SEC, son mahkeme başvurularında XRP ile birlikte Ethereum (ETH) ve Bitcoin’i (BTC) bariz bir şekilde hariç tuttu. Ve ABD düzenleyicilerinin kripto endüstrisi üzerindeki baskısının ortasında, ilgili altcoin yatırımcıları şu sıralar XRP ledger (XRPL) ağına yöneliyor gibi görünüyor.

Haziran ayının başından bu yana, XRPL ağ büyümesi önemli ölçüde arttı. Özellikle, 2 Haziran ile 12 Haziran arasında, 1.435’ten yüzde 70 artışla 2.443 yeni cüzdan adresi oluşturuldu.

GCM Yatırım Banner
Png;base64,iVBORw0KGgoAAAANSUhEUgAAABAAAAAJCAQAAACRI2S5AAAAEElEQVR42mNkIAAYRxWAAQAG9gAKqv6+AwAAAABJRU5ErkJggg==
Kaynak: Santiment

Ağ büyümesi, günlük olarak oluşturulan yeni cüzdan adreslerinin sayısını toplayarak bir blockchain ağının yeni kullanıcıları çekme oranını izlemektedir. Yukarıda görüldüğü gibi, bu verinin sektör çapında bir daralma sırasında keskin bir şekilde artması, projenin diğer ağlardan pazar payı kazandığını ortaya koymakta.

Bir ağa katılan daha fazla kullanıcı, blok zinciri üzerine inşa edilen hizmetler için yeni talep yaratmakta olup, bu durum ağın yerel para biriminin fiyatı üzerinde yukarı yönlü bir baskı oluşturmaktadır.

Geçmiş veriler, önceki XRP fiyat döngülerinin genellikle ağ büyümesi ile orantılı olarak hareket ettiğini gösteriyor. Yatırımcılar diğer güç durumdaki altcoin ağlarından XRPL’ye katılmaya devam ettikçe bu model tekrarlanırsa, XRP sahipleri önümüzdeki haftalarda daha fazla fiyat artışı bekleyebilir.

Boğa Balinaları Kontrolü Ele Geçirdi

Zincir üstü veriler, yakın tarihli düzenleyici baskının, XRPL ağındaki balina yatırımcılarını iki kampa ayırdığını ortaya koydu. 31 Mayıs’tan bu yana, 10 ila 100 milyon XRP bakiyesine sahip olan grup, büyük ölçüde düşüş pozisyonu aldı. Buna karşılık, 1 ila 10 milyon tokena sahip olanlar iyimser bir duruş sergilediler.

Aşağıdaki grafik, ayı balinalarının (kırmızı) 6 Haziran ile 12 Haziran arasında 10 milyon XRP tokenı sattığını gösteriyor. Bu arada, yükseliş balinaları (mavi) aynı dönemde 70 milyon token satın aldı.

Png;base64,iVBORw0KGgoAAAANSUhEUgAAABAAAAAJCAQAAACRI2S5AAAAEElEQVR42mNkIAAYRxWAAQAG9gAKqv6+AwAAAABJRU5ErkJggg==
Kaynak: Santiment

0.52 dolarlık mevcut piyasa fiyatıyla, XRP boğaları, düşüş balinalarının 5.2 milyon dolarlık satış baskısını geçersiz kılmak için 36.4 milyon dolar yatırım yaptı.

Yükseliş beklentisindeki balinaların bu kadar büyük bir farkla önde olması, şahin bireysel yatırımcıları ve kurumsal yatırımcıları da bu yöne çekmek adına etkili olabilir.

Özetle, yeni yatırımcılar XRPL ağına akın etmeye devam ederse ve yükseliş balinaları kontrolde kalırsa, devam eden XRP fiyat rallisi önümüzdeki haftalarda ikinci vitese geçebilir.

XRP Fiyat Tahmini: 0.60 Dolara Doğru mu?

Balina yatırımcıları long pozisyonlarını ikiye katlamaya devam ederse, XRP fiyatı geri çekilmeden önce 0.60 dolara yaklaşabilir.

Piyasa Değerinden Gerçekleşen Değere (MVRV) göre fiyat şu anda 0.52 dolar seviyesindeyken, son 30 gün içinde XRP satın alan çoğu kripto yatırımcısı yüzde 2 kar elde ediyor. Tarihsel ticaret kalıpları göz önüne alındığında, 0.55 dolar civarında bir miktar kar ayırmadan önce muhtemelen yüzde 5 daha fazla kazanç elde edecekler.

Ancak boğalar bu direnci aşabilirse, XRP fiyatı 0.60 dolar fiyat hedefine ulaşmaya daha da yaklaşabilir.

Png;base64,iVBORw0KGgoAAAANSUhEUgAAABAAAAAJCAQAAACRI2S5AAAAEElEQVR42mNkIAAYRxWAAQAG9gAKqv6+AwAAAABJRU5ErkJggg==
Kaynak: Santiment

Tersine, XRP fiyatı beklenmedik bir şekilde 0.50 doların altına düşerse, ayılar iyimser duruşu tersine çevirebilir. Bununla birlikte, çok sayıda yatırımcı, net zarar pozisyonuna kaymayı önlemek için muhtemelen o bölgede yükseliş desteği sunacaktır. Aksi takdirde, XRP bir sonraki önemli destek seviyesi olan 0.45 dolara doğru kayabilir.

XRP fiyatı, haber yazımı itibarıyla 0.52 dolar civarında işlem görüyor.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Hesabınızı şimdi oluşturun!
Kolay kayıt, hızlı işlem ve uzman analizlerle başarıya giden yolda lider adımı atın.