Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

XRP 1 Dolar Yolcuğundayken Pazar Analistleri Zıt Görüşlere Sahip!

Ripple ağının yerel kripto para birimi XRP'nin fiyatı 1 dolara ulaşmaya çalışırken piyasa gözlemcilerinin farklı görüşleri temsil etmesi dikkat çekiyor. Detaylar...
XRP 1 Dolar Yolcuğundayken Pazar Analistleri Zıt Görüşlere Sahip!
HABER GİRİŞ

Piyasa değeriyle ilk beş kripto varlık arasında yer alan XRP, Ripple ve Amerika Birleşik Devletleri Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) arasındaki sansasyonel davadaki son mahkeme kararından bu yana önemli ölçüde gelişim gösterdi. Mahkeme, XRP’nin menkul kıymet olmadığını açıklayarak değerinde önemli yükseliş sağlayan bir ralliye yol açtı.

Bununla birlikte, altcoinin, yatırımcılar arasında oluşan büyük heyecanın getirdiği ilk kazanımlarından bu yana önemli hedef olarak gösterilen 1 dolar seviyesine doğru önemli bir ilerleme kaydedemediği görüldü. Bu durum, yatırımcıları ve piyasa gözlemcilerini altcoin fiyatının gelecekteki gidişatı hakkında soru işaretleriyle baş başa bıraktı.

XRP Fiyatı 1 Dolara Ulaşabilecek mi?

XRP’nin mevcut ve gelecekteki durumunu masaya yatıran kripto stratejisti Christian Encila, kripto pazarının genel durumunun da XRP’nin daha ileri noktalara gitmesini engelleyen önemli unsurlardan biri olduğunu belirtti.

XRP’nin fiyat hareketlerinin, kripto para piyasasının düzensiz doğasından ve yatırımcı duygularının gelgitlerinden etkilendiğini ve bu durumun 1 dolar seviyesindeki dönüm noktasına ulaşmak için yeterli ivmenin oluşmasının önüne geçtiğinin altını çizdi.

Encila, XRP’nin geleceğine dair pazar analistlerinin farklı görüşler içinde olmasına da dikkat çekti.

GCM Yatırım Banner

Juicyho: XRP için İzlenecek Temel Direnç Seviyeleri

Juicyho lakabıyla bilinen ünlü kripto analisti TradingView’den alınan verilere dayanan yakın tarihli bir XRP fiyat raporunda, XRP’nin değerinde hızlı bir artış olasılığına ilişkin şüphelerini dile getirdi.

XRP’nin yalnızca 0,58 dolar seviyesinde güçlü bir destek bulduğunda önemli bir ralli yaşayabileceğine inanan analist, SEC davasının piyasa duyarlılığı üzerindeki olumlu etkisine rağmen, tokenın ilerlemesinin durmasına neden olan ek unsurların devrede olabileceğini öne sürdü.

Png;base64,iVBORw0KGgoAAAANSUhEUgAAABAAAAAJCAQAAACRI2S5AAAAEElEQVR42mNkIAAYRxWAAQAG9gAKqv6+AwAAAABJRU5ErkJggg==
Kaynak: TradingView

Paratic Piyasalar’dan elde edilen son verilere göre XRP fiyatı, son 24 saatte yüzde 0,8 ve son yedi günde yüzde 3,1 düşüş yaşadıktan sonra 0,7040 dolar civarında işlem görüyor.

Juicyho, durum böyleyken olası bir fiyat artışı arayışında izlenmesi gereken önemli direnç seviyelerinin altını çizdi. Yıllık zaman dilimindeki tarihsel fiyat hareketine dayalı olarak en kritik direnç seviyelerini 0,785 dolar, 0,769 dolar, 0,785 dolar ve 0,98 dolar olarak sıraladı.

0,981 doların üzerinde bir kırılımın gerçekleşmesinin ve bunun sürdürülebilir hale gelmesinin, fiyat dinamiklerinde önemli bir değişime işaret edeceğine dikkat çekti.

CoinsKid XRP Fiyatı için Yükseliş Tarafında

Pazardaki mevcut durgunluğa rağmen CoinsKid gibi bazı analistler ise XRP’nin geleceği konusunda iyimser olmaya devam ediyor. CoinsKid, XRP’nin, genellikle bir düşüş döneminden sonra yaklaşan bir yükseliş eğiliminin işareti olarak görülen ikili dip (double bottom) modeli oluşturabileceğine dikkat çekti.

Png;base64,iVBORw0KGgoAAAANSUhEUgAAABAAAAAJCAQAAACRI2S5AAAAEElEQVR42mNkIAAYRxWAAQAG9gAKqv6+AwAAAABJRU5ErkJggg==
Kaynak: Twitter / @Coins_Kid

Analist, ek olarak, başka bir yükseliş göstergesi olan yükselen üçgen (ascending triangle) oluşumunun altını çizdi. CoinsKid, bakış açısının, XRP’nin kısıtlı ticaret aralığının sonunda bir kırılıma yol açabileceğini gösteren “sıkıştırma genişlemeye yol açar” ticaret ilkesiyle özetlenebileceğini belirtti.

XRP Hala Zorluklarla Karşı Karşıya

Analistlerin görüşlerine yer veren Encila, mahkeme zaferinin şüphesiz XRP’ye olumlu bir hava getirdiğini, ancak tokenın toparlanma yolunda hala zorluklarla karşı karşıya olduğunu ifade etti.

Juicyho gibi analistlerin aceleci beklentilere karşı uyarıda bulunduğuna ve destek seviyelerinin önemini vurguladığına; öte yandan, CoinsKid’in teknik kalıplara dayalı yükseliş görünümünün iyimserliği canlı tuttuğuna dikkat çekti.

Encila, XRP yatırımcıları ve tüccarlarının, temel destek ve direnç seviyelerini ve teknik kalıpları izlemelerinin, XRP’nin potansiyel yükselişini veya daha fazla düşüşünü ölçmek için çok önemli olacağını da belirtti. Analist, altcoin fiyatının nihai olarak mahkeme zaferine ve daha geniş piyasa koşullarına nasıl tepki vereceğini yalnızca zamanın göstereceğini sözlerine ekledi.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Yatırımlarınızı GCM Yatırım Aracılığıyla Yönetin
Kişisel Yatırım Temsilciniz ve Piyasa Analizlerine Ücretsiz Ulaşın