Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Winklevoss: ABD Bankacılık Krizinde Çifte Standart Uyguluyor

Gemini kurucusu Cameron Winklevoss, First Republic Bank odağında yaşananlara atıfta bulundu ve ABD hükümetini eleştirdi.
Winklevoss: ABD Bankacılık Krizinde Çifte Standart Uyguluyor
HABER GİRİŞ

New York merkezli kripto borsası Gemini’nin kurucu ortağı ve CEO’su Cameron Winklevoss, ABD düzenleyicilerini First Republic Bank krizini ele alırken çifte standart uygulamakla suçladı. Winkelvoss, First Republic Bank’ın bir kripto bankası olması halinde, haftalar önce düzenleyiciler tarafından öldürüleceğini öne sürdü.

Silicon Valley Bank ve Silvergate, federal düzenleyiciler tarafından kapatılırken ve operasyonları tasfiye edilirken, First Republic’in bilançosunda başlangıçta yapısal zorluklar yaşamaya başladı.

Winklevoss’un iddiaları, ABD topraklarında faaliyet gösteren kripto şirketlerine karşı olası koordineli çabalar hakkında daha fazla bilgi aramak amacıyla Amerika Birleşik Devletleri Temsilciler Meclisi Mali Hizmetler Komitesi’nin üç Cumhuriyetçi üyesi tarafından kaleme alınan bir dizi yakın tarihli mektupla örtüşüyor.

First Republic’in danışmanları, hükümetin almayı reddetmesi nedeniyle daha fazla mali yardım sağlamaya ikna etmeye çalışacaklar. Aksi takdirde bankanın tasfiye edilme riski bulunuyor Bu durum Silicon Valley Bank ve Silvergate üzerinde kendisini göstermişti.

First Republic’teki danışmanların, firmanın likidite sorunlarına yönelik mevcut özel piyasa çözümünün bankanın faaliyette kalmasını sağlayacağını söylediği bildirildi. Banka ilk çeyrek kazanç raporunda toplam mevduatın 100 milyar dolardan fazla düştüğünü bildirdi ve bu durum hisselerde sert bir düşüş olarak kendisini gösterdi.

GCM Yatırım Banner

First Republic Bank’ın hisselerinde yüzde 60’tan fazla düşüş yaşandı. Firma, mali durumunu mümkün olan en kısa sürede güçlendirmek için stratejik seçenekler peşinde olacağını belirtti.

Yatırımcılar merkezi bankacılık kurumlarına giderek daha fazla güvensizlik kazandıkça, First Republic Bank’ın düşüşünün Bitcoin ve diğer kripto para birimlerine yatırım için bir arka rüzgar sağladığına inanılıyor.

ABD’deki bankacılık krizinin ortasında, Bitcoin yeni yıla güçlü bir yükselişle başladı ve yüzde 90’a yakın artışla 31.000 dolara kadar çıktı. Kripto para birimi yazım itibarıyla 28.800 dolar seviyesinden işlem görüyor.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Piyasalar yükselişte veya düşüşte olabilir.
Fiyat beklentini iki yönlü değerlendir.