Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Wells Fargo 2024 Yılının İlk Yarısı için Uyardı

Wells Fargo tahminlerinde ekonomideki yumuşamanın S&P 500'deki kazanımları sınırlandıracağını ileri sürdü. Detaylar haberin içerisinde;
Wells Fargo 2024 Yılının İlk Yarısı için Uyardı
HABER GİRİŞ
SON GÜNCELLEME

Wells Fargo Securities tarafından 2024 yılı borsa tahmini yayımlandı. Wells Fargo Securities Öz Sermaye Stratejisi Başkanı Chris Harvey, S&P 500 için 2024 sonu için hedef aralığı 4.600 ile 4.800 seviyesinde tuttu.

ABD ekonomisinin yumuşamanın hisse senedi rallisi üzerinde baskı yaratacağı ileri sürüldü. Wells Fargo, tüketici ihtiyari ve küçük sermayeli hisse senetlerinin sektörleri duraklatacağını öngördü.

Russell 2000 küçük ölçekli hisse senedi endeksi için 2024 kazanç tahminini düşüren Wells Fargo stratejistleri, 2024 yıl sonu için S&P 500 hedef fiyat aralığını 4.600 ile 4.800 arasında tuttu. Endeks, Pazartesi günü 4.550 civarında işlem gördü.

2024 Yılının İlk Yarısı Özensiz Geçecek

Daha iyi bir ekonomik büyümenin olduğu durumda Amerika Merkez Bankası’nın (FED) hiçbir şey yapmayacağını savunan Harvey, “Daha kötü bir büyüme yaşarsak, rakamlar düşecek ve FED sonunda kesinti yapacak. İkinci yarı daha iyi olacak ama ilk yarı gerçekten çok özensiz olacak.” dedi.

S&P 500′den 4.625′e kadar olan yıl sonu hedefine yönelik konuşan Chris Harvey, “Buradan daha yükseğe çıkabilir miyiz? Elbette biraz daha yukarılara çıkabiliriz. Ancak bir ton daha yükseğe çıkabileceğinizi düşünmüyorum.” dedi.

GCM Yatırım Banner

Harvey, resmi 2024 görünüm notunda müşterilere “al-tut durumu” yerine “tüccar piyasasına” hazırlanmaları konusunda uyarıda bulundu. İlk yıl stratejisine ise riskten kaçınan bir duruşla başlamaları için öneri sundu.

Yüksek Bir Fiyat Hedefine Ulaşmak Zor

Yüksek sermaye maliyetinin ek bir piyasa sorunu olabileceğini söyleyerek, bu durumun çarpanların yükselmesini engellediğine dikkat çekti.

Sermaye maliyetlerinin yüksek kaldığı sürece, yüksek bir fiyat hedefine ulaşmanın zor olduğuna ilişkin görüşünü bildirdi.

Aynı zamanda Hazine’yi de bir seçenek olarak gördüğünü belirten Harvey, açıklamasına şu şekilde devam etti;

“Alternatiflere bakarsanız oldukça çekici şeyler var. Ve öz sermaye stratejisinin başkanı olarak bunu söylemekten nefret ediyorum, ancak parayı eğrinin en önüne park edebilir, oldukça iyi bir getiri oranı elde edebilir ve çok fazla riske girmeyebilirsiniz.”

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/2Ç Kar/Zarar 35.99%/64.01%
Piyasalar yükselişte veya düşüşte olabilir.
Fiyat beklentini iki yönlü değerlendir.