Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

VW Golf MK2 Country 4×4: Dünyada Kalan En Temiz Örneği Satılıyor!

1984 model oldukça iyi korunan Golf MK2 Country kendi gibi güzel fiyatıyla satışa çıkartıldı. İşte 4x4 Golf'ün özellikleri...
VW Golf MK2 Country 4×4: Dünyada Kalan En Temiz Örneği Satılıyor!
HABER GİRİŞ
SON GÜNCELLEME

Otomobil dünyasının efsaneleri arasında kendine büyük bir yer edinen Golf’ün MK1 – MK2 serilerine halen daha aşk dolu gözlerle bakılır. Sağlam yapısı altında şu anda yeni kasasıyla karşımıza çıkmaya hazırlanıyor. VW Golf tarihinin başlangıcı sayılan bu serilerin birde az sayıda üretilen ve fazla göremeyeceğiniz “Country” versiyonu var.

İşte onlardan biri satılmak üzere  bekleyir. 1983 – 1992 yıllarında arasında üretimde tutulan MK2’ler 6.3 milyon adet üretildi. Aksedilen rakamın içerisinde de sadece 7.735 adet Country imal edildi.  O kadar nadir yani! Şu andaki konuğumuz olan Golf Counrty’de en temiz olanlardan biri. Gerçi yer yüzünde kaç adeti sağlıklı bir şekilde duruyor bilmiyoruz.

Yeşil Golf Counrty’nin görünümünden bile temiz olduğunu anlıyoruz.

VW Golf MK2 Country Dış Görünüm

Dağları tepeleri Golf’ünüz ile gezin diye tasarlanan Country, yapı olarak oldukça sağlam duruyor.

Tasarım ve yerleştirilen öğeler direkt olarak araziye yönelik.

VW Golf MK2 Country Arazi Ekipmanı

GCM Yatırım Banner

Gövde büyüklüğü aynı olan Golf Country’nin ön kısmı demir koruma çerçevelerine sahip. Ayrıca alt kısım kartel koruyucu sayesinde de alttan gelebilecek darbelere karşı önlem alınmış.

MK2 Golf 4×4’ün profil yapısından da off road aracı olduğu açıkça belli oluyor.

VW Golf MK2 Country Profili

Standart Golf’lere göre yerden yüksekliği fazla. Country, 21 cm yerden yüksekliğe sahip. Bu kısım geyet mantıklı olmuş. Sonuçta altınızdaki bir arazi aracı! Yeşil Country’nin dodiklerle süslenmiş çamurlukları da “ne havalı be” gibi bir tepkide bulunduruyor.

Toyota RAV4 gibi SUV modellerde gördüğümüz bagaj üstü yedek lastiği Golf için de uygulanmış.

VW Golf MK2 Country Arka Görünüm Yedek Lastik

İşin gerçeği Golf’ü diğer açılardan bir arazi aracı olduğunu anlamadıysanız, arkasındaki yedek lastik herşeyi anlatıyor. Bu arabanın bu kadar sempatik olabileceğini düşünmüyordum!

Özenle bakılan tek yeri dış karoseri değil!

VW Golf MK2 Country İç Mekanı

İç mekanına baktığımızda parçaların ilk günkü temizliğinde olduğunu görüyoruz. 111.500 km olduğunu göz önüne alırsak bence normal. Kafanızı nereye çevirseniz parçaların her birini orjinal olduğunu görürsünüz. Özellikli direksiyon, koltuk ve torpito kısmının “gıcır gıcır” duruşu harika.

Golf MK’larda alıştığımız dizel motor yerine o ünlü 1.8L benzin ünite bulunuyor.

VW Golf MK2 Country Moto Ünitesi

Ünite 98 hp güç üretiyor. Aslında 1988’li yıllarda çıkan GTI’lar için hazırlanan 1.8 Syncro’nun 160 hp’liği olsaydı heyecan düzeyi iki katına çıkabilirdi.

Satıştaki yeşil Golf MK2 Country’nin fiyat konusu biraz sıkıntılı!

VW Golf MK2 Country Fiyatı

Bu arabaya sahip olabilmeniz için 18.500 Euro gibi bir fiyatı bankadan çekerek şimdiki sahibine vermeniz gerekiyor.

Bazı arabalara gerçekten değer biçilemiyor. Biçilirse de yukarıdaki rakamlar çıkıyor.

Bu zamanlarda olur mu bilmiyorum ama mesela yeni nesil arabaları bu şekilde korusak ileri de böyle bir değere sahip olur mu? Sanki olmaz gibi geliyor…

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Hesabınızı şimdi oluşturun!
Kolay kayıt, hızlı işlem ve uzman analizlerle başarıya giden yolda lider adımı atın.