Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

VW Concept EV Dune Buggy’i Cenevre’ye Getiriyor!

VW'nin Beetle şasisinde ürettiği Buggy'si, şimdi MEB mimarisinde elektrikli olarak gelecek!
VW Concept EV Dune Buggy’i Cenevre’ye Getiriyor!
YAYINLANMA ZAMANI

Volkswagen’in son şirket politikalarından birisi, tüm sınıflarını elektrikli yapmak. Hibrit, plug-in hibrit ve son olarak tamamı elektrikli otomobilleri dünyaya sunmak istiyor. Bunu da ID Vision çatısı altında yapmak istiyor. Geçtiğimiz yılın Aralık ayında VW’nin üstü açık, kapısız ve eğlenceli olacak Beach Buggy’sinin üretilecek haberini vermiştik.

Yayınlanan farklı bir dijital resimle de sıcak bölge aracının çıkacağını ve Cenevre Otomobil Fuarı’nda gösterileceğini öğreniyoruz. Markanın Braunschweig Almanya’daki araştırma ve geliştirme merkezinde tasarlanan EV Buggy, eskiden Beetle şasisi üzerinde olduğu gibi kompakt olacak ama bu sefer MEB platformunda şekillendirilecek!

Kum aracı belirttiğimiz gibi MEB mimarisinde düşünülüyor.

Paratic Placeholder 640x360Karanlık temalı resme baktığımızda hatların gidiş şekli, 60’ların ilk Kaliforniya’da çıkan klasik Amerikan araba modellerine benzetilebilir. Eskiden Buggy cinsi modellerin temelinde yine Beetle yatmaktaydı. İşin derilerine baktığımızda Alman markaya göre 250.000 aracın Beetle şasisi kullanılarak üretildiğini tahmin ediyor.

VW, “Dune Buggy arabadan daha fazlasıdır. Dört tekerlekte canlılık ve enerji var. Bu özellikler, bir klasikliğin retro olmayan bir yorumunun nasıl göründüğünü ve her şeyden öte, elektrikli mobilitenin yarattığı duygusal bağın nasıl göründüğünü gösteren yeni e-buggy tarafından somutlaştırıldı.” dedi.

EV mimarisine özgü sistemle yapılacak modeller, düşük hacimli niş modeller için en uygunu. MEB’te zaten Beetle şasinin maneviyatı olarak görülüyor. Güçlü bir karakter sergileyecek Dune Buggy, sessiz ve retro tipiyle eski yaşantıların yeni yüzü kıvamında olacak. Yeni konseptin 7 Mart’ta gösterilmesini bekliyoruz.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu
Hesabınızı şimdi oluşturun!
Kolay kayıt, hızlı işlem ve uzman analizlerle finansal başarıya giden yolda lider adımı atın.