Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Honda Ridgeline Pick-up Alt Yapısındaki Müthiş Aracı: “Open Air Vehicle 4×4”

Honda'nın SEMA Show'a hazırladığı Ridgeline Pick-up ardından aynı yapıdan türetilen Buggy tarzı aracını tanıttı!
Honda Ridgeline Pick-up Alt Yapısındaki Müthiş Aracı: “Open Air Vehicle 4×4”
HABER GİRİŞ

Özel üretim araç şekillerinin en iyilerini gördüğümüz SEMA Show etliğinde, Honda’da hayretle bakacağımız bir modifikasyon örneğini bizlere gösterdi. Araç, görünüm itibariyle Buggy arazi araçları gibi olsa da, alt yapısında bir kamyonet kullanılmış. İşin aslı bu kamyonet de Honda’nın SEMA’ya getireceği ikinci çalışması olan Ridgeline pick-upı.

Dünyanın dört bir yanından gelen modifikasyon araçlara ev sahipiliği yapan Las Vegas gösterisine gün geçtikçe daha değişik ürünler getiriliyor. Japonya temsilcisi Honda’da Open Air Vehicle aracıyla gereken ilgiyi topladı.

Üstü açık canavar için Ridgeline desek de benzer kısımlarını bulmakta zorlanılabilir.

Png;base64,iVBORw0KGgoAAAANSUhEUgAAABAAAAAJCAQAAACRI2S5AAAAEElEQVR42mNkIAAYRxWAAQAG9gAKqv6+AwAAAABJRU5ErkJggg==Kamyonet yapının %50’lik bir kısmı yok edilmiş. Çöl kaplanımızın rahat hareket edebilmesi ve tırmanışları için tampon yerine çubuk şeklinde demirler kaynatılmış.

Open Air Vehicle’ın bazı kısımları ekstra güçlendirme yapılmış.

Png;base64,iVBORw0KGgoAAAANSUhEUgAAABAAAAAJCAQAAACRI2S5AAAAEElEQVR42mNkIAAYRxWAAQAG9gAKqv6+AwAAAABJRU5ErkJggg==Her araçta önemli ancak araziye çıkacak araçlar için daha çok önemli olan kartel koruma ihmal edilmemiş.

Bu aracı metrelerce yükseklikten atsanız da bir şey olmayacak gibi geliyor!

Png;base64,iVBORw0KGgoAAAANSUhEUgAAABAAAAAJCAQAAACRI2S5AAAAEElEQVR42mNkIAAYRxWAAQAG9gAKqv6+AwAAAABJRU5ErkJggg==Özel ayarlanmış süspansiyonlar, esneme ve sert düşüşlerde gayet işe yarayacaktır. Bedlock jantlara verilen lastikler engebeli yollara en uygun olan cinsten.

GCM Yatırım Banner
Kırmızı-siyah safari aracımızın diğer kısımlarında da sökümlere devam edilmiş.

Png;base64,iVBORw0KGgoAAAANSUhEUgAAABAAAAAJCAQAAACRI2S5AAAAEElEQVR42mNkIAAYRxWAAQAG9gAKqv6+AwAAAABJRU5ErkJggg==Aracın komple sökülen üst kısım için demir çubuklar çevrilmiş. Aslında normalde off road yarışlarına giren araçların mecburu olduğu “rollgace”in farketmediğimiz halini görüyoruz.

Ağır metal havadaki Buggy Honda’nın koltukları Type-R’dan gelmiş.

Png;base64,iVBORw0KGgoAAAANSUhEUgAAABAAAAAJCAQAAACRI2S5AAAAEElEQVR42mNkIAAYRxWAAQAG9gAKqv6+AwAAAABJRU5ErkJggg==Open Air Vehicle’ın pick-up havasını tek hissettiğimiz kısmı dokunulmayan bagajı! Koltuklar kırmızı Civic’in pist şampiyonu Type-R‘dan geldiği söylendi.

Honda’nın çöl kaplanı aracı Redgeline’dan geldiyse güçlü bir benzinli motor ile hareket ediyor demek.

Png;base64,iVBORw0KGgoAAAANSUhEUgAAABAAAAAJCAQAAACRI2S5AAAAEElEQVR42mNkIAAYRxWAAQAG9gAKqv6+AwAAAABJRU5ErkJggg==Motorun kısmında değişime gidilmediğini düşünerek, 3.5L bir benzinli ünite ile aktarımlar yapılıyor.

280 ps güçle beraber 355 nm tork üreten ünite ve hafifleyen gövde yapısı sayesinde kamyonetken ki halinden daha seri olacaktır.

İşin benzetme kısmını en sona bıraktık. Karşınızda Pioneer 1000!

Png;base64,iVBORw0KGgoAAAANSUhEUgAAABAAAAAJCAQAAACRI2S5AAAAEElEQVR42mNkIAAYRxWAAQAG9gAKqv6+AwAAAABJRU5ErkJggg==Open Air Vehicle’ın aslında mini bir versiyonu Honda tarafından Pioneer 1000 olarak gösterilmişti. Pick-upın üzerine yerleştirilen parçalarla küçük aracın aynı olduğunu anlamak zor değil.

İlginizi Çekebilir :

Png;base64,iVBORw0KGgoAAAANSUhEUgAAABAAAAAJCAQAAACRI2S5AAAAEElEQVR42mNkIAAYRxWAAQAG9gAKqv6+AwAAAABJRU5ErkJggg==
2018 Dakar Rallisi’ne Mini’den JCW ve Buggy Çılgınlığı!

SEMA Show’un en havadar aracına birlikte incelemiş olduk. Doğa severlerin en yakın arkadaşı olacak kadar yetenekli duran Honda Open Air Vehicle için sizin yorumlarınız ne olur?

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Hesabınızı şimdi oluşturun!
Kolay kayıt, hızlı işlem ve uzman analizlerle başarıya giden yolda lider adımı atın.