Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

VW Beetle Artık “Dört Kapılı ve Elektrikli” Olarak Üretilebilir!

VW'nin kaplumbağa efsanesi Beetle, bundan sonraki yaşamına değişik şekillerde devam edebilir.
VW Beetle Artık “Dört Kapılı ve Elektrikli” Olarak Üretilebilir!
HABER GİRİŞ

Volkswagen Beetle‘ın üzerindeki çelişkiler halen daha bitmiş değil. Geçtiğimiz sene Beetle’ın üretiminin sonlandırılmasına karar verilmişti. Aynı zamanda 45 yıllık tarihe sahip Scirocco’da rafa kaldırılacak ürünler arasındaydı. Ancak bu kararlar alınmış olsa da “bugünden itibaren Beetle bantlardan indirilmiştir” diyen de olmadı.

İkonik aracı sanırım tamamen bitirmek yerine farklı bir karoser ve yakıt türüyle çıkması istenmiş. Autocar‘a göre konusu geçen otomobilin MEB mimarisine taşınabileceğini söylüyor.

VW Beetle Yeni Platforma Geçebilir!

VW Beetle Yeni Platforma GeçebilirBirilerinin gönlü bu aracın sonlandırılmasına razı olmamış sanırım! Scirocco‘da aynı şekilde özel tasarımcılar tarafından rahat bırakılmamıştı. Mesela Kleber Silva’nın tasarımı yeni modellerden üzerinden mantıklı bir şekilde çizilmişti.

İki kapılı ve Cabrio kasa düzenine sahip Beetle, bundan sonra dört kapılı olarak bantlardan indirilebilir. Son yıllarda satış rakamlarının düşmesi ve bu araca ilginin azalması şirketi böyle bir şey yapmaya itmiş.

Öncesinde de VW yetkilileri Beetle ve Scirocco ile vakit kaybetmeyip, yeni yakıt hücreli araçlara ağırlık verileceğini söylüyorlardı.

GCM Yatırım Banner

Beetle ID Yapının Üzerinde Şekillendirilebilir!

Beetle ID Yapının Üzerinde ŞekillendirilebilirGelecek senelerdeki araç tiplerini göstermeye başlayan Volkswagen, ID Konsept’lerini Microbus ve spor coupe sedan şeklinde göstermişti. Bu demek oluyor ki Beetle dört kapılı kasa yapısına dönüştürülürse, içerisinde elektrik motoruyla gelecek.

Keza VW bundan 2 ay önce EV araçlara yönelik 48 milyar dolarlık sipariş anlaşmasını imzalamıştı. Beetle’ın dış yapı formlarının değişimi model açısından ne kadar yararlı olur bilemiyoruz.

İlginizi Çekebilir :

Png;base64,iVBORw0KGgoAAAANSUhEUgAAABAAAAAJCAQAAACRI2S5AAAAEElEQVR42mNkIAAYRxWAAQAG9gAKqv6+AwAAAABJRU5ErkJggg==
VW Sporculara Özel Yapay Zekalı SEDRIC Otonom Aracını Tanıttı!

Geçmişten günümüze kadar gelen “kaplumbağa” geleneği bir yerde bozulmuş oluyor. Tabi tamamen bantlardan indirmektense bir de bu şekilde deneme yapılması mantıklı olacaktır. İşte, MEB platformunun da en büyük avantajı bu oluyor

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Piyasalar yükselişte veya düşüşte olabilir.
Fiyat beklentini iki yönlü değerlendir.