Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Volvo V60 ve Peugeot 508 Euro NCAP Kaza Testleri!

HABER GİRİŞ
SON GÜNCELLEME

Alanlarında sağlam karakterler çizen iki araç, bağımsız kaza testi kuruluşu Euro NCAP‘ın davetlisi oldular. Haziran ayında wagon kasa yapısına da kavuşan 508, güvenlik konusunda her zaman iddialı olmuştur. Aslında markasının konu üzerine çok yatkın olduğu söylenebilir.

Öte yandan adını her daim araç güvenliği ile anılan Volvo’da V60’ın kazalar karşında neler yaptığını göstermek için Euro NCAP’ın yolunu tutmuş. Gerçekleri konuşmak gerekirse çarpışma testlerinde bizi Volvo dışındaki araçların neler yapacağı veya yaptığı meraklandırıyor. V70’in kamyonun altına girdiği kazayı gördükten sonra bazı sorgulamaları bıraktık!

Euro NCAP artık puanlamasını sadece bölge korumlarına yönelik yapmıyor. Araçların elektronik güvenlik özellikleri ve çalışma tepkilerine göre de değerlendiriliyor. İlk önce Peugeot 508’in puanlamasına bakacak olursak; yolcu koruma seviyesinde 96, yaya korumada 74, çocuk korumada 84 ve yardımcı destek sistemlerinden 76 alan 508, 5 yıldızı haketmiş.

Volvo V60, tabi ki de direkt 5 yıldız almış. İnsanların güvenliği için aşırı derecede kafa patlatan İsveçli şirket aracını darbeye maruz kalan her kısımda en iyi şekilde korumuş. Koskoca Jeep Wrangler’in “sıfır” puan almasıyla Volvo’nun nedenli ayrıcaklı olduğu da görülebilir.

Tüm elektronik yardımcı asistan özelliklerinde iyi bir performans gösteren V60, yolcu korumada 96, yaya korumada 74, çocuk korumada 84 ve yardımcı güvenlik sistemlerinden 76 puan almaya hak kazanmış.

GCM Yatırım Banner

Biz Volvo’dan övgü konuşurken, isterseniz 508’in rakamlarına göz ucuyla bakalım. V60 ile 508’in her testte aynı puan aldığını görüyoruz. Kısaca Peugeot, sağlamlık yarışında benim de ismim geçecek diyor.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Hesabınızı şimdi oluşturun!
Kolay kayıt, hızlı işlem ve uzman analizlerle başarıya giden yolda lider adımı atın.