Paratic İçerik Arama
Yatırım yapmaya başla!

Volvo XC70 Kazası Markanın Ne Kadar Sağlam Olduğunu İspatlıyor!Volvo XC70 Kazası Markanın Ne Kadar Sağlam Olduğunu İspatlıyor!

İzlediğimiz videoda, Volvo’nun bazı övgüleri ne kadar çok hak ettiğini bir kez daha anlıyoruz. Yeni nesil XC70’le yolda ilerleyen bir kişi, yüksek ihtimal uyuya kalıyor ve beklenmedik bir anda kamyonla karşı karşıya kalıyor. Çarpışma gerçekleştikten sonra kafamızda canlanan aracın ön kısmının tamamen yok olduğuydu.

Ancak çarpışma anından sonra kazaya saniye saniyesine tanık olan arkadan gelen araç kamerasında ilerlediğimiz zaman, resmen şok oluyoruz. Çünkü normalde kesinlikle ölümle bitecek bir trafik kazasında sürücüye bir şey olmamıştı ve araçtan çıkmaya çalışıyordu. İsveçli modelin sadece sağ tarafı ezilmiş. Normalde diğer marka araçlarında kesinlikle daha fazlası olurdu!

XC70’in hasar aldığı kısım, genellikle kaza testlerininde de çalışılan bir bölgedir. Köşeden gelebilecek bu gibi darbeleri aracın çok iyi absorbe edebilmesi gerekmektedir.

Yani normal şartlarda Euro Ncap gibi kuruluşlar 55 ile 65 km/h süratlerde testlerini gerçekleştiriyorlar. Görüntülerdeki Volvo XC70’in en az 90 km/h süratte olduğunu düşünüyoruz.

Kısaca İsveçli marka bir kez daha bizlere ne kadar sağlam olduğunu gösterdi ve yine bir kişinin daha hayatını kurtardı.

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın.

Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı

Bunu okuyan bunları da okur