Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Volvo, BMW X7 ve Mercedes GLS’ye Karşı Amiral SUV Üretebilir!

Volvo, XC90 SUV ile yarıştığı büyük 4x4 alanda, çıtayı yukarı çekerek BMW'nin amiral X7'si karşısına bir araç çıkarmak istiyor.
Volvo, BMW X7 ve Mercedes GLS’ye Karşı Amiral SUV Üretebilir!
HABER GİRİŞ

Volvo’nun yeni planlarında amiral SUV sınıfına karşı bir araç çıkarmak var. Belirttiğimiz sınıftaki temsilcilerin uzun yıllardır yerleri sabitti ve onların üstü yoktu. Toyota’nın Land Cruiser’ı, Land’ın Range Rover’ı, Cadillac Escalade gibi sınıf lideri araçları arasında BMW, X7 ile yer bulmak istemişti.

Daha çok Mercedes ile BMW arasındaki bu kapışmanın daha çetin geçtiğini söyleyebiliriz. Yarışa, Volvo da XC90’dan daha büyük bir 4×4 araçla girmek istiyor. Bunun da tüyosunu CEO Hakan Samuelsson verdi!

İşin şekline baktığımızda Volvo’nun hazır olan alt yapısı, daha büyük bir SUV aracı da besleyebilir.

Png;base64,iVBORw0KGgoAAAANSUhEUgAAABAAAAAJCAQAAACRI2S5AAAAEElEQVR42mNkIAAYRxWAAQAG9gAKqv6+AwAAAABJRU5ErkJggg==Carscoops‘un yayınladığı haberde, İsveçli markanın E segmente hacimli bir aracın giriş haberini verdi. Volvo aracının nasıl ve hangi şekillerde çıkacağı belli olmasa da bir şeyleri tahmin etmek zor değil. Bundan sonraki Volvo stillerinde de şimdikinden çok farklı bir şey olacağını düşünmüyoruz.

XC90’nın bir beden büyüğü olacak aracı, BMW’nin 7 Serisi-X7 arasındaki ilişki gibi düşünebiliriz. O yüzden yakın zamanda bu planlama yapılırsa, olağan SUV aracının parçalarının biraz büyümüş şekli olarak görmemiz mümkün. Yani S90’nın arazi aracı!

Samuelsson, “Özellikle SUV gibi çok temel bölümlerdeki eklemeler fikrini dışlamıyoruz. Şu anda bu olasılığı araştırdığımızı düşünüyorum. Daha büyüğü olabileceği fikrini dışlamamalısınız. Belki de daha küçük olanı. Gelecekte sizi bu konuda şaşırtacağız.” dedi.

GCM Yatırım Banner
Volvo, piyasanın döndüğü SUV’lara karşı sıralamayı tamamlamaya çalışıyor.

Png;base64,iVBORw0KGgoAAAANSUhEUgAAABAAAAAJCAQAAACRI2S5AAAAEElEQVR42mNkIAAYRxWAAQAG9gAKqv6+AwAAAABJRU5ErkJggg==BMW’nin X3’ne karşı gerçek Volvo stillerinde, XC40’ı çıkartarak iddialı bir giriş yapmıştı. Şu var ki Volvo, BMW X1’in de pazarına girecek XC40’tan küçük araç planlıyor. Bu soru şirkete sorulduğunda ise “asla diyemeyiz” gibi önü açık bir cevap verilmiş oluyor.

40 Serisi ve altı modellerde batarya-elektrik motor ikilisi biraz daha yoğun düşünülmeye başlandı. Yakın bir zamanda diğer şirketler gibi İsveçli marka da tüm model gamını elektriklendirecek.

Samuelsson, ” Volvo, şarj altyapısını genişletmeyi de düşünüyor; çünkü “biri elektrikli bir arabaya sahip olduğunda, onları nasıl şarj edecekleri konusunda iyi bir konsepte ihtiyaçları var ” dedi

İşin özünde Volvo en başta 40 Serisi’ni genişletecek. İstenilen ölçüler tamamlandığında ve kompakt SUV’lara EV takviyeleri yapılması ardından sonraki aşamaya geçilecek. Bu da işte o istenen XC90’ın hacminden fazla olacak araç için startın verilmesi. Volvo yaparsa iyi yapar diyerek, X7 ve GLS ile savaşacak SUV aracının onları çok zorlayacağını şimdiden söylemek istiyoruz.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Yatırımlarınızı GCM Yatırım Aracılığıyla Yönetin
Kişisel Yatırım Temsilciniz ve Piyasa Analizlerine Ücretsiz Ulaşın