Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Vladimir Zelenskiy Time Dergisine Kapak Oldu

Time dergisinin 9-16 Mayıs tarihli sayısının kapağında Ukrayna Devlet Başkanı Vladimir Zelenskiy'e yer verildi. İşte detaylar;
Vladimir Zelenskiy Time Dergisine Kapak Oldu
HABER GİRİŞ

Time dergisi 9 Mayıs’ta çıkacak sayısının kapağında Ukrayna Devlet Başkanı Vladimir Zelenskiy’i resmetti. Simon Shuster’in röportajının yer aldığı sayıda Zelenskiy’nin Alexander Chekmenev tarafından çekilen fotoğrafı kapak yapıldı.

Röportaja göre; Shuster 19 Nisan 2022’de Kiev’deki başkanlık yerleşkesinde Zelenskiy ile görüştü. Zelenskiy’nin röportajda en dikkat çeken ifadesi, Rusya saldırılarının başladığı 24 Şubat’ta başkent Kiev’de Rus kuvvetlerinin kendisini yakalamak için başkanlık konutuna yaklaştığını anlatması oldu.

Shustes Zelenskiy’e “İstilanın başlangıcı hakkında konuşalım. 24 Şubat’taki o ilk gece, ekibinizden anlıyorum ki bu yerleşkeye hücum etme girişimleri olmuş. Sokakta silahlı çatışmalar yaşandı. O geceyi benimle paylaşır mısınız?” sorusunu iletirken, Zelenskiy bazı şeyleri tam hatırlamadığını ifade ediyor.

Zelenskiy “İlk günler hepimiz için zordu. Sanırım hepimiz aşağı yukarı aynı durumdaydık. Ukrayna’daki herkes, sadecer farklı sorumluluklara sahip. Ve sorumluluğunuz odaklanma şeklinize, önceliklerinize baskı yapar ve diğer her şeyi bir kenara bırakır. Bunun bir savaş olduğunu anlıyorsunuz ve belirtilerini düşünmüyorsunuz. Hepsini tanıyorsun. Baktıklarını anlıyorsunuz. Sen bir sembolsün. Bir devlet başkanının davranması gerektiği gibi davranmalısınız. Bu yüzden tabii ki o geceden bazı anları hatırlıyorum. Patlamalar. Çocuklar,” şeklinde cevap verdi.

Zelenskiy, saldırının yaşanmaya başladığı gece, patlama sesleri duyulmaya başlanınca çocukları uyandırıp hızla toparlandıklarını ve çok hızlı hareket ettiklerini belirtiyor. İşgalden bu yana yaşlandığını belirten başkan, mizah duygusunu kaybetmediğini de ifade ediyor.

GCM Yatırım Banner

Shuster’in hangi anlamda yaşlandığını sorması üzerine Zelenskiy, “Zihinsel, ahlaki olarak. Ahlaki anlamda kesinlikle katıyım. Ama hiç istemediğim tüm bu bilgelikten yaşlandım. Ölen insan sayısına ve Rus askerlerinin uyguladığı işkenceye bağlı bir bilgelik. Bu nasıl bir bilgelik… Dürüst olmak gerekirse böyle bir bilgiye ulaşma hedefim hiç olmadı,” şeklinde cevap veriyor.

Zelenskiy işgalden beri en çok zorlandığı şeyin uyumak için uzanmak olduğunu belirtirken, “Zamanı gelip gelmediğini tam olarak anlamıyorum. Hakkım olup olmadığını. Yapmam gereken başka bir şey var mıydı? Programıma bakıyorum. Bakmak anlamsız. Aynı gündem. Bugünlük bittiğini görüyorum. Ama birkaç kez bakıyorum ve bir şeylerin yanlış olduğunu hissediyorum. Beni rahatsız eden vicdanım. Kendime uyumama izin verdim. Ama şimdi ne olur, şu anda bir şeyler oluyor,” ifadelerini kullanıyor.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/2Ç Kar/Zarar 35.99%/64.01%
Hesabınızı şimdi oluşturun!
Kolay kayıt, hızlı işlem ve uzman analizlerle başarıya giden yolda lider adımı atın.