Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

VKGYO ve MIATK Sermaye Artrımını, AGESA ise Temettüsünü Açıkladı

Kamuyu Aydınlatma Platformu (KAP) üzerinden açıklama yapan VKGYO ve MIATK sermaye artırımını, AGESA ise temettü kararını paylaştı. İşte detaylar;
VKGYO ve MIATK Sermaye Artrımını, AGESA ise Temettüsünü Açıkladı
HABER GİRİŞ

Borsa İstanbul’da işlem gören şirketler temettü kararlarını, sermaye artırımlarını, yeni iş ilişkilerini, yatırımlarını ve diğer gelişmelerini paylaşarak yatırımcıları bilgilendiriyor. Vakıf Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı (VKGYO), sermaye artırımı yapmak için Sermaye Piyasası Kurulu’na (SPK) başvuru yaptığını duyurdu.

Şirket, kayıtlı sermaye tavanını 1,75 milyar TL’den 5 milyar TL’ye yükseltecek. Sermaye artırımının yüzde 50’si bedelli, yüzde 107,64’ü bedelsiz olarak gerçekleşecek.

VKGYO, günlük yüzde 3 kayıpla 3,5 TL’den işlem gördü.

Agesa Hayat Emeklilik

KAP’tan bildirim paylaşan Agesa Hayat Emeklilik (AGESA), temettü dağıtımına yönelik açıklama yaptı. Şirket pay başına brüt 0,83, net 0,74 kar payı vereceğini duyurdu. Dağıtım tarihinin 22 Mart olduğu belirtildi.

AGESA, günlük yüzde 0,6 düşüşle günü 26,4 TL’den tamamladı.

GCM Yatırım Banner

Mia Teknoloji

Mia Teknoloji (MIATK), 150 milyon TL olan mevcut kayıtlı sermaye tavanını, 2023 – 2027 dönemi için 750 milyon TL’ye yükseltilmesine karar verdi.

Şirketin 2022 yılı net karı 330.654.053 TL’ydi. MIATK, günlük yüzde 1,5 artışla kapanışını 107,6 TL’den yaptı.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/2Ç Kar/Zarar 35.99%/64.01%
Hesabınızı şimdi oluşturun!
Kolay kayıt, hızlı işlem ve uzman analizlerle başarıya giden yolda lider adımı atın.