Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Visa ve Mastercard’dan Kredi Kartı Ücretlerine Zam Planı

Visa ve Mastercard, perakendecilerin müşterilerin kredi ve banka kartlarını kabul ederken ödediği ücretleri artırmayı planlıyor. Detaylar haberde;
Visa ve Mastercard’dan Kredi Kartı Ücretlerine Zam Planı
Yorum

Küresel ödeme devleri Visa ve Mastercard, müşterilerin kredi kartlarını kabul ederken ödediği ücretleri artırmayı planlıyor. Wall Street Journal’da yer alan habere göre iki şirketin bu hamleyle gelirlerini yıllık 502 milyon dolar artıracak.

Söz konusu ücret artışlarının Ekim ve Nisan ayları için planlandığı ve bunun bir kısmının çevrimiçi alışverişlerde geçerli olacağına işaret edildi.

Londra merkezli haber ajansı Reuters, Visa ve Mastercard’ın yorum taleplerine hemen yanıt vermediğini belirtti.

Değişim ücreti, bir tüketicinin kartını her okutuşunda satıcının kartı veren bankaya ödediği ücrettir. Düzenleyiciler daha önce satıcıların kart veren kuruluşlara ödediği ücretlerdeki artışların genellikle tüketicilere yansıdığını kaydetmişti.

Tüccarlarla çalışan bir danışmanlık şirketi olan CMSP konuya ilişkin değerlendirmelerde bulunarak, değişikliklerin tüccarların yılda ek 502 milyon dolar ücret ödemesine neden olabileceğini ileri sürdü.

ABD’li satıcılar geçen yıl Visa ve Mastercard kredi kartlarına tahmini olarak 93 milyar dolar ücret ödedi. Bu değerin 2012 yılında yaklaşık 33 milyar dolar seviyesindeydi.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu