Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Visa Sınır Ötesi Ödemelerde Solana Ağından Faydalanacak

Ödeme şirketi Visa, USD Coin ödeme kapasitesini artırmak adına Solana’dan faydalanacak. Detaylar şöyle...
Visa Sınır Ötesi Ödemelerde Solana Ağından Faydalanacak
HABER GİRİŞ

Dünyanın önde gelen küresel ödeme firması Vşsa, USD Coin ile ödeme desteğini hayata geçirdiğini ve bu noktada Solana zincirinden yararlanacağını bildirdi. Visa, fiat tabanlı ödemeleri gerçekleştirmek için milyonlarca USDC tokenini Etheruem ve Solana blok zincirlerindeki ortaklar arasında taşıyarak, ihraççılarla ve alıcılarla canlı ve tamamlanmış pilot çalışmalar yürüttüğünü açıkladı.

Duyurda, Visa’nın Crypto.com’u içeren pilot uygulamalar aracılığıyla ticari ödeme işlemcileri Worldpay ve Nuvei ile entegrasyonlara kadar USDC’yi benimsemesinin gelişimi özetlendi. Visa’nın duyurusu sonrası Solana (SOL) yüzde 4’ün üzerinde yükseliş kaydetti.

Ethereum ve Solana üzerinde yayınlanan USDC’nin Visa ekosistemine entegrasyonu, ETH’nin geleneksel finans ile Web3 arasında köprü kurmak için Visa’nın hazine ve ödeme sistemlerinden yararlanabileceği anlamına geliyor.

Visa’nın kripto para birimi başkanı Cuy Sheffield, USDC ile Ethereum ve Solana gibi blok zincirlerden yararlanmanın sınır ötesi ödemelerin hızını artırmaya yardımcı olduğunu söyledi. Ödeme devi ihraç tarafında stablecoin anlaşmasını test etmek için Crypto.com ile iş birliği içinde 2021 yılında USDC’yi test etmeye başladı.

Visa, Solana ağını yerleşimler için geniş ölçekte kullanan ilk büyük finans kuruluşlarından biri olduğunu açıkladı. USDC’nin entegrasyonu aynı zamanda Visa’nın, Worldpay ve Nuvei dahil olmak üzere USDC alıcılarına fon göndermesine de olanak tanıyor.

GCM Yatırım Banner

Circle kurucu ortağı ve CEO’su Jeremy Allaire, ortaklığın ödemeleri ve ticareti değiştirebilecek temel bir blockchain yeniliğine işaret ettiğini söyledi:

Worldpay ticari çözümler başkanı Jim Johnson ise Visa’nın USDC ödeme kapasitesinin, tüccarlara fon alma konusunda daha fazla seçenek sunmasına ve hazine operasyonlarını daha iyi yönetmesine olanak sağlayacağını belirtti.

Visa daha önce rakibi Mastercard ile beraber kripto faaliyetlerini sonlandırdığı iddiaları ile gündeme gelmişti. Şirket daha sonra yaptığı açıklama ile bu iddiaları yalanlamıştı. Şirket fiat para destekli stablecoin’lerin ödemelerde büyük potansiyel taşıdığına inanıyor.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Piyasalar yükselişte veya düşüşte olabilir.
Fiyat beklentini iki yönlü değerlendir.