Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Vietnam’ın İlk Otomobil Markası “VinFast”in Üretim Süreci Başlatıldı!

Vietnam'ın ve dünyanın en yeni otomobil markası olan VinFast, sedan ve SUV modellerine dair resimler yayınladı. İşte detaylar...
Vietnam’ın İlk Otomobil Markası “VinFast”in Üretim Süreci Başlatıldı!
HABER GİRİŞ

Muhtemelen VinGroup‘un bünyesinde oluşturulan VinFast markası hakkında bir bilgiye sahip değilsiniz. Çünkü birden bire, geçen sene temelleri atılan Vietnamlı marka inanılmaz bir destek ve maddi güçle birlikte araç üretme aşamasına geldi. Şu an için en yeni otomobil markası olan VinFast’in hedefleri çok yüksek.

Başlangıç olarak sedan ve SUV olmak üzere 2 model üzerinde duruyor. Tasarımları ise İtalyan Pininfarina tarafından çizilecek. Keza bu tasarım stüdyosundan Ferrari’nin görkemli modelleri de çıkmıştır! Özenli bir çalışma örneği olarak nitelendirebileceğimiz VinFast modelleri, farklı 20 çizim arasından belirlenmiş.

Kamuoyuna sunulan 20 farklı model çizim içerisinden seçimler yapılmış.

Png;base64,iVBORw0KGgoAAAANSUhEUgAAABAAAAAJCAQAAACRI2S5AAAAEElEQVR42mNkIAAYRxWAAQAG9gAKqv6+AwAAAABJRU5ErkJggg==

62 bin kişinin beğenisine sunularak seçilen modellerden bir tanesi üstte gördüğümüz sedan. Baktığımızda çizgileri dünyaya ayak uydurulmuş. Halk tarafından seçilen bu sedanın, slim-led farlarıyla beraberinde geniş bir ızgara düşünülmüş. Profil kısmından baktığımızda ise bana Kia’nın en beygirli aracı Stinger‘ı hatırlatıyor.

Yukarıda inanılmaz yatırımlardan bahsetmiştik. Şimdi onu açabiliriz. Modeller için toplamda 3.5 milyar $ Ar-Ge yatırımı gerçekleştirildi. VinFast sanırım BMW ile güvenlik ve araç içi digital ekipmanlarına yönelik anlaşma yaptı.

GCM Yatırım Banner
Yeni oluşum bu markanın ikinci modeli ise bir SUV olacak.

Png;base64,iVBORw0KGgoAAAANSUhEUgAAABAAAAAJCAQAAACRI2S5AAAAEElEQVR42mNkIAAYRxWAAQAG9gAKqv6+AwAAAABJRU5ErkJggg==

Suv yapının gördüğümüz kadarıyla sedan ile bağlantısı kopartılmayacak. Aynı düzlem üzerinde ufak farklarla ele alınacak. Çünkü farları yine slim-led ve biraz geniş. Izgara kısmı ise hemen hemen aynı. VinFast SUV‘da şayet olursa en güzel olay, farların ızgara üstünden birleştirilerek oralara Led aydınlatmaların verilmesi. Vietnamlı marka bir aksilik olmadığı sürece prototiplerini bu sene içersinde gösterecek.

İlginizi Çekebilir :

Png;base64,iVBORw0KGgoAAAANSUhEUgAAABAAAAAJCAQAAACRI2S5AAAAEElEQVR42mNkIAAYRxWAAQAG9gAKqv6+AwAAAABJRU5ErkJggg==
Kia’nın Range Rover Velar Stilindeki “SP Konsepti”

Gösterimin hemen ardıdan yani 2019 yılında da SUV ve sedanı yollara çıkarma ihtimali yüksek. Motor konusunda detaylı bir bilgi yok yalnız anlaşma yönlerine baktığımızda hibrit veya plug-in hibrit ünitelerin olması ağır basıyor. Şirketin üretim kapasitesi yönünde de açıklamaları oldu. Plan çerçevesinde VinFast 2025’e kadar kapasitesini 500 bin araca çıkartacağını söylüyor. Şimdi yapacağımız bu heyecanlı modellerin çıkışını beklemek!

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Yatırımlarınızı GCM Yatırım Aracılığıyla Yönetin
Kişisel Yatırım Temsilciniz ve Piyasa Analizlerine Ücretsiz Ulaşın