Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Vestel’den Borçlanma İhracına Yönelik Açıklama

Vestel Elektronik, KAP üzerinden yaptığı açıklamada 2,5 milyar TL’ye kadar finansman bonosu veya tahvilin ihraç edilmesine karar verildiğini duyurdu.
Vestel’den Borçlanma İhracına Yönelik Açıklama
HABER GİRİŞ

Vestel Elektronik Sanayi ve Ticaret A.Ş., borçlanma aracı ihracına ilişkin olarak Kamuyu Aydınlatma Platformu’nda (KAP) açıklama yaptı. Şirketin, borçlanma aracı ihracına ilişkin olarak Sermaye Piyasası Kurulu’nun (SPK) 24.08.2023 tarihli ve 2023/50 sayılı bülteninde onayı duyurulan ihraç belgesinin eki ve imzalı başvuru formu sunuldu.

Yurt içinde halka arz edilmeksizin veya yurt dışında ihraç edilecek ortaklık hakkı vermeyen sermaye piyasası araçlarına ilişkin ihraç belgesinde detaylar paylaşıldı.

Söz konusu belge ile verilen ihraç tavanı kapsamında satılacak sermaye piyasası araçlarının, onay tarihinden itibaren 1 yıl süreyle satılabileceği söylendi.

Belgenin onaylanmasının, ihraççının veya belgeye konu sermaye piyasası araçlarının ve bunların fiyatlarının kurul veya kamuca tekeffülü anlamına gelmeyeceği açıklandı.

Açıklamada, şirketin 2,5 milyar TL’yi aşmayacak şekilde, 5 yıla kadar olmak üzere çeşitli vadelerde bir veya daha fazla, TL cinsinden yurt içinde halka arz edilmeksizin nitelikli yatırımcılara satılmak üzere finansman bonosu veya tahvilin ihraç edilmesine karar verildiği bildirildi.

GCM Yatırım Banner
Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Yatırımlarınızı GCM Yatırım Aracılığıyla Yönetin
Kişisel Yatırım Temsilciniz ve Piyasa Analizlerine Ücretsiz Ulaşın