Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Vestel İki Operasyonunu Tek Çatı Altında Topladı

Vestel Elektronik, yeniden yapılanma kapsamında iki yurt dışı iştirakini birleştirme kararı aldı. Söz konusu karar KAP üzerinden yatırımcılara duyuruldu.
Vestel İki Operasyonunu Tek Çatı Altında Topladı
Son Güncelleme: 
Yorum

Vestel Elektronik Sanayi ve Ticaret A.Ş. yılın ilk Kamuyu Aydınlatma Platformu (KAP) bildirimini yaptı. İki ayrı açıklama yapan şirket, Almanya ve Polonya’da bulunan iştiraklerini birleştirme kararı aldı. Yeniden yapılandırma kapsamında alınan kararların ilkinde şirketin yüzde 100 bağlığı ortaklığı Vestel Ticaret AŞ’nin, Polonya’da mukim yüzde 100 bağlı ortaklığı Vestel Poland sp. z o.o. ile yine Vestel Ticaret’in Hollanda’da mukim yüzde 100 bağlı ortaklığı Vestel Holland B.V.’nin, Vestel Holland B.V. altında birleştirilmesine karar verildiği belirtildi.

Söz konusu karar ile birlikte Vestel Poland sp. z o.o.’nun tüm varlık, yükümlülük ve operasyonları, 1 Ocak 2023 tarihi itibarıyla, Vestel Holland B.V.’nin Polonya’da kurulu şubesi olan Vestel Holland B.V. Sp. z o.o. Oddzial w Polsce’ye devredildi.

Şirketin ortaklık yapısı, fonksiyon ve operasyonlarının mevcut halinin devam edeceği ve Polonya’daki pazar konumunu etkilemeyeceği ifade edildi.

Bir diğer açıklamada ise Almanya’da mukim yüzde 100 bağlı ortaklığı Vestel Germany GmbH ile Vestel Ticaret’in Hollanda’da mukim yüzde 100 bağlı ortaklığı Vestel Holland B.V.’nin, Vestel Holland B.V. altında birleştirilmesine verildiği belirtildi.

Vestel Germany GmbH’nin tüm varlık, yükümlülük  ve operasyonlarının 31 Aralık 2022 tarihi itibarıyla devredildiği ve şirketin Almanya’daki pazar konumunu etkilemeyeceği söylendi.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu