Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Vestel, Albaraka Türk ve Birikim Varlık Yönetim’den Haberler

Vestel, Manisa’da arsa ve bina satın alındığını duyururken Albaraka Türk yapılan asılsız haberlerle ilgili açıklama yaptı. İşte detaylar;
Vestel, Albaraka Türk ve Birikim Varlık Yönetim’den Haberler
HABER GİRİŞ

Borsa İstanbul’da işlem gören şirketler, bünyesinde gerçekleşen gelişmeleri Kamuyu Aydınlatma Platformu (KAP) üzerinden paylaşıyor. Vestel, Manisa’da gerçekleşen devir işlemini, Albaraka Türk kendisiyle ilgili iddialara yanıtını, Birikim Varlık Yönetim ise kazandığı ihaleyi KAP üzerinden duyurdu.

Vestel Beyaz Eşya, ortağı olan Vestel Elektronik Sanayi ve Ticaret A.Ş’nin aktifindeki ve kiracı konumunda kullanmakta olduğu Manisa Organize Sanayi Bölgesi’ndeki arsa ve arsa üzerindeki binanın 674.000.000 TL (KDV hariç) bedel ile satış yoluyla devir alınmasına ve ödemenin peşin yapılmasına karar verdiğini duyurdu.

Albaraka Türk

Geçtiğimiz günlerden beri Albaraka Türk ile ilgili sosyal medya üzerinde ve aracı kurum bülteninde banka ile ilgili satılma görüşmeleri yapıldığına dair haberler yer almıştı. Albaraka Türk tarafından yapılan açıklamada iddiaların tamamen asılsız ve gerçek dışı olduğu aktarıldı.

Banka, mevzuat çerçevesinde suç olarak görülen bu tür haberlerle ilgili yasal yollara başvurma durumunu değerlendirdiğini belirtti.

Birikim Varlık Yönetim

Birikim Varlık Yönetim, DenizBank tarafından gerçekleştirilen tahsili gecikmiş alacak satışında toplam 99,9 milyon TL anaparaya sahip bireysel portföyün ihalesini kazandığını açıkladı. Bankanın Yönetim Kurulu tarafından onay verildikten sonra satışa konu alacaklar, devir işlemleri ve sözleşmelerle ilgili imza süreci başlayacak.

GCM Yatırım Banner

Gün içinde Karsan Otomotiv de Romanya’da teklif verdiği elektrikli otomobil ihalesini kazandığını duyurmuştu.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/2Ç Kar/Zarar 35.99%/64.01%
Piyasalar yükselişte veya düşüşte olabilir.
Fiyat beklentini iki yönlü değerlendir.