Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Veriler Uyarıyor: Bu Altcoin için Boğa Rallisi Bitiyor mu?

Kripto para piyasaları, ABD Merkez Bankası'ndan gelecek haberlere odaklanmışken son günlerde önemli yükseliş kaydeden bir altcoinin verileri dikkat çekiyor.
Veriler Uyarıyor: Bu Altcoin için Boğa Rallisi Bitiyor mu?
HABER GİRİŞ

2023 yılına genel yükseliş eğiminde başlayan kripto para piyasalarında Ocak ayının en çok dikkat çeken altcoinlerinin başında Aptos (APT) geldi. Geçen ayın manşetlerinin tepesinde yer alan altcoin için gelen son verilerin bazıları ise kafa karıştırıcı cinsten!

Aptos’un kilitli toplam değeri (TVL), 62.5 milyon doları aşan yeni bir ATH’ye (tüm zamanların en yüksek seviyesi) ulaştı. Ancak piyasa göstergeleri, yatırımcıların endişelenmesi için bazı sebepler ortaya koyuyor.

Peki, Aptos’un boğa koşusu sona mı eriyor? Yatırımcılar dikkatli olmalı mı?

Aptos için Önemli Gelişmeler ve Veriler

APT, diğer pek çok kripto para birimine kıyasla daha iyi performans gösteren devasa fiyat artışı nedeniyle adeta tüm hafta boyunca manşetlerde kaldı. Söz konusu kazançlar ayrıca Aptos’un başka bir kilometre taşına ulaşmasına yardım etti.

Png;base64,iVBORw0KGgoAAAANSUhEUgAAABAAAAAJCAQAAACRI2S5AAAAEElEQVR42mNkIAAYRxWAAQAG9gAKqv6+AwAAAABJRU5ErkJggg==
Kaynak: Twitter / @Aptos_Network

APT’nin TVL’si tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 62.5 milyon doları aşmayı başardı. APT’nin bunu ana ağın başlatılmasından bu yana yalnızca 12 hafta gibi kısa bir süre geçmişken başarması ekosistem adına harika bir haber olarak nitelendirilebilir.

GCM Yatırım Banner

Aptos, artan kilitli toplam değere ek olarak yakın zaman önce cüzdanında da güncelleme sağladı. Daha fazla özellik ekleyerek kullanıcıların daha iyi bir deneyim yaşamasını sağladı. Aptos Wallet Adapter Standard, kullanıcıların ağ genelinde deploy etme, entegrasyon ve işlem yapmasını daha kolay hale getirdi. Aptos Wallet Adapter Standard her şeyi çözdüğünden, Aptos ekosisteminde dApp (merkeziyetsiz uygulama) oluşturucularına büyük kolaylıklar getirdi. Sistem, cüzdan oluşturucular için bir standart sunarak entegrasyonu basitleştirmektedir.

Png;base64,iVBORw0KGgoAAAANSUhEUgAAABAAAAAJCAQAAACRI2S5AAAAEElEQVR42mNkIAAYRxWAAQAG9gAKqv6+AwAAAABJRU5ErkJggg==
Kaynak: Twitter / @Aptos_Network

APT Fiyat Hareketleri Ne Anlatıyor?

Bu gelişmeler önümüzdeki güzel günler adına umut verirken, kripto paranın fiyat hareketlerinin bunun tam tersini ortaya çıkardığı görülüyor.

CoinMarketCap’in verileri, göz alıcı bir performans sergilediği haftanın ardından APT fiyatının son gün yüzde 14’e kadar düşüş gösterdiğini ortaya koydu. Piyasa değeriyle 26. sıradaki altcoin, haber yazımı esnasında 2.6 milyar doların üzerinde toplam piyasa değeriyle 16.50 dolar civarında işlem görüyor.

Altcoinin dört günlük fiyat tablosu, piyasa göstergelerinin ayıların ilgisiyle uyumlu olması nedeniyle yatırımcıların endişelenmesi adına daha fazla neden ortaya koyuyor. Örneğin, MACD (hareketli ortalamanın yakınsaması/ıraksaması) düşüş eğilimi gösterdi. 20 günlük EMA (üstel hareketli ortalama) ile 55 günlük EMA arasındaki mesafe azalırken, APT’nin üstel hareketli ortalaması da düşüş eğilimi sergileyen bir tablo çiziyor.

RSI (göreceli güç endeksi) düşüş kaydederken, nötr işaretin daha da altına düşerek, fiyattaki gerilemenin devam etme ihtimalini artırdı. Bununla birlikte, CMF (Chaikin Money Flow) yükseliş gösterirken boğaları biraz destekler görüntü verdi.

Png;base64,iVBORw0KGgoAAAANSUhEUgAAABAAAAAJCAQAAACRI2S5AAAAEElEQVR42mNkIAAYRxWAAQAG9gAKqv6+AwAAAABJRU5ErkJggg==
Kaynak: TradingView

APT’nin fiyatındaki son düşüş trendine hacmindeki artış eşlik etti. Bu durum da düşüşü meşrulaştırdı ve ani bir yükseliş trendi olasılığını azalttı.

Png;base64,iVBORw0KGgoAAAANSUhEUgAAABAAAAAJCAQAAACRI2S5AAAAEElEQVR42mNkIAAYRxWAAQAG9gAKqv6+AwAAAABJRU5ErkJggg==
Kaynak: Santiment

APT’ye yönelik olumlu hissiyat da son günlerde düştü ve bu da kripto topluluğunun tokena daha az güven duyduğunu gösteriyor. İlginç bir şekilde, azalan güvene rağmen APT, Binance’in trend aramasında ilk 15 kripto para listesinde yer aldı.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/2Ç Kar/Zarar 35.99%/64.01%
Yatırımlarınızı GCM Yatırım Aracılığıyla Yönetin
Kişisel Yatırım Temsilciniz ve Piyasa Analizlerine Ücretsiz Ulaşın