Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Veriler Çıktı: Arbitrum Yatırımcıları Ciddi Kayıplarla Yüz Yüze

Kripto analitik platformlarından elde edilen verilere göre Arbitrum fiyatında yaşanan düşüş yatırımcıları ciddi kayıplarla karşı karşıya bıraktı. Detaylar;
Veriler Çıktı: Arbitrum Yatırımcıları Ciddi Kayıplarla Yüz Yüze
HABER GİRİŞ

Son günlerde en fazla zarar gören kripto para birimlerinden biri olan Arbitrum’un (ARB) fiyatı ayıların darbesiyle karşı karşıya kaldı. Altcoinin ortaya çıkan değeri, yatırımcılarını toparlanması biraz zaman alabilecek ciddi kayıplarla karşı karşıya bıraktı.

Kripto veri analiz firması IntoTheBlock verileri ise altcoin yatırımcılarının kayıplarını gözler önüne serdi.

Arbitrum Fiyatı Yeni Düşük Seviyeler Oluşturuyor

Son 24 saat içinde 0,7450 dolara kadar gerileyen fiyat, tüm zamanların en düşük seviyelerine ulaşırken bu ayın başından bu yana üçüncü kez yeni bir düşük seviyeye işaret etti.

Balinaların son 24 saat içinde milyonlarca dolar değerinde ARB’yi boşaltmaya başlamasıyla yüzde 10 düşen altcoin, ayıların hedefi haline geldi. Bunlar arasında Binance’e 4,35 milyon ARB yatıran ticaret şirketi Wintermute Trading de vardı.

Arbitrum fiyatının toparlanma hedefi, son üç ayda birçok kez destek olarak test edilen 0,94 dolar seviyesindeki direnç seviyesinin geri kazanılması yönünde duruyor. Bu, altcoin değerinin 1 doların üzerine çıkması açısından çok önemli görünüyor.

GCM Yatırım Banner
ARB Fiyat Grafiği 12 Eylül
Kaynak: TradingView

Bir toparlanma, ARB sahiplerini, son çöküşün ardından kesinlikle yok olan kar umutlarını yüksek tutmaya da teşvik edecek.

ARB Yatırımcılarının Kayıpları Fiyat Hareketi ile Eşleşiyor

Veri analiz firması IntoTheBlock’a göre altcoin tüm zamanların en düşük seviyelerini oluştururken, bir miktar ARB’ye sahip olan neredeyse herkes kayıplarla karşı karşıya. Tüm zamanların en yüksek fiyatı olan 1,69 dolardan alım yapanlar, gerçekleşmemiş kayıplara bağlı olarak yüzde 62’lik kayıp yüzdesiyle en çok zarar görenler oldu.

Şu ana kadar bu durum piyasada satışlara yol açmadı ve bakiyesi olan toplam adresler değişmediğinden yatırımcıların toplu çıkışına da yol açmadı. Bununla birlikte, altcoin yakında bir toparlanmaya tanık olmazsa, yatırımcılardan bir satış uzun sürmeyebilir.

ARB Yatırımcıları Zarar Grafiği 12 Eylül
Kaynak: IntoTheBlock

Haliyle kripto pazarındaki korku endişe verici derecede yüksek. Kripto korku ve açgözlülük endeksine göre yatırımcıların korku yoğunluğu, bu yılın Ocak ayından bu yana sekiz ay içinde görülen en yüksek seviyeye ulaştı ve Ağustos ortasındaki çöküşü bile geride bıraktı.

Eğer bu duygu daha da yoğunlaşırsa, yatırımcıların genel düşüncesi olan, birikimden daha fazla varlığın elden çıkarılmasına yol açabilir. Piyasa oyuncuları daha ucuz fiyatlardan alım yapmaktan uzaklaşacak ve bunun yerine ellerindeki varlıkları elden çıkararak kayıplarını telafi edebileceklerdir.

Bu nedenle, şu anda ARB satın almak isteyen yatırımcılara, benzeri görülmemiş kayıpları önlemek için piyasayı daha fazla düşüşe karşı izlemeleri tavsiye ediliyor.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Yatırımlarınızı GCM Yatırım Aracılığıyla Yönetin
Kişisel Yatırım Temsilciniz ve Piyasa Analizlerine Ücretsiz Ulaşın