Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Veriler Bu Altcoin için Umut Verici Yatırım Sinyali Yaktı!

Kullanıcı ilgisindeki artış ve stake edilen ETH mevduatları, bu altcoininin geleceği adına umut veriyor! Detaylar haberde;
Veriler Bu Altcoin için Umut Verici Yatırım Sinyali Yaktı!
HABER GİRİŞ
SON GÜNCELLEME

2023 yılına yükselişle girse de hala tüm zamanların en yüksek seviyesinden çok uzakta olan altcoinlerden biri de AAVE. Türkiye’de de çok sayıda yatırımcısı bulunan altcoin için gelen son veriler ise geleceğe ışık tutar nitelikte! Peki, AAVE’nin geleceği belirsiz mi?

Aave, stake edilen ETH’deki büyümeye rağmen benzersiz kullanıcı ve işlem sayısında düşüş yaşıyor. Buna rağmen tokena olan ilgi artmaya devam ediyor. İşte dikkat çekenler…

Aave’yi Yakın Dönemde Neler Bekliyor?

Messari’nin son verilerine bakıldığında Aave protokolü üzerindeki stETH havuzunun platformdaki en büyük mevduat havuzu haline geldiği gözlemleniyor.

Bu büyüme, yaklaşan Shanghai yükseltmesi nedeniyle stake edilen Ethereum’a artan ilgiye bağlandı.

Png;base64,iVBORw0KGgoAAAANSUhEUgAAABAAAAAJCAQAAACRI2S5AAAAEElEQVR42mNkIAAYRxWAAQAG9gAKqv6+AwAAAABJRU5ErkJggg==
Kaynak: Messari

Geçen ay stake edilmiş ETH mevduatlarındaki büyüme önemliydi. Buna rağmen, Aave protokolündeki tekil kullanıcı sayısında düşüş görüldü.

GCM Yatırım Banner

Geçen aya göre yüzde 35.3 gibi önemli bir düşüş yaşadı ve aynı dönemde platformdaki işlem sayısı yüzde 45.01 azaldı.

Gelir Durumuna Dair Dikkat Çekenler

Aave’deki kullanıcı sayısındaki düşüş, platformun elde ettiği geliri önemli ölçüde etkiledi.

Token Terminal’den alınan verilere göre Aave’nin elde ettiği gelir, son üç ayda şaşırtıcı bir şekilde yüzde 45 oranında gerileme gösterdi.

Png;base64,iVBORw0KGgoAAAANSUhEUgAAABAAAAAJCAQAAACRI2S5AAAAEElEQVR42mNkIAAYRxWAAQAG9gAKqv6+AwAAAABJRU5ErkJggg==
Kaynak: Token Terminal

AAVE Tokenı Yükselmeye Devam Ediyor

Gelirdeki ve kullanıcı sayısındaki bu düşüşe rağmen Aave tokenına olan ilgi artmaya devam etti. Bu durum, Aave biriktiren büyük çaplı yatırımcıların yüzdesindeki keskin artışın yanı sıra Aave tokenın dolaşım hızındaki gözle görülür bir artışla anlaşılabilmekte.

Dolaşım hızındaki bu artış, Aave’nin adresler arasında değiş tokuş edilme sıklığının geçen ay arttığını gösteriyor.

Ancak Aave’nin ağ büyümesi bu dönemde düşmeye devam etti. Yazım esnasında yeni adreslerin Aave tokenına ilgi duymadığı ortaya koyuldu.

Png;base64,iVBORw0KGgoAAAANSUhEUgAAABAAAAAJCAQAAACRI2S5AAAAEElEQVR42mNkIAAYRxWAAQAG9gAKqv6+AwAAAABJRU5ErkJggg==
Kaynak: Santiment

Protokol, gelir açısından büyük bir düşüş görüyor olsa da, yatırımcıların Aave tokenına artan ilgisi gülümsemek için bir neden olabilir. AAVE, haber yazımı esnasında 83 dolardan işlem görüyor ve fiyatı son 24 saatte kripto para piyasalarının geneline uyum sağlayarak yüzde 4’ün üzerinde düştü.

Umut Verici Yatırım İşareti

Bu düşüşe rağmen, kullanıcıların ilgisindeki artış ve stake edilen ETH mevduatları, AAVE’nin, büyüyen DeFi (merkeziyetsiz finans) alanına maruz kalmak isteyen kullanıcılar için umut verici bir yatırım olmaya devam ettiğini gösteriyor.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Piyasalar yükselişte veya düşüşte olabilir.
Fiyat beklentini iki yönlü değerlendir.