Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Büyük Gün Geliyor! ETH Yatırımcıları için Bu Veriler Önemli!

En büyük altcoin Ethereum, Shanghai yükseltmesi yaklaştıkça bazı ölçümlerde dikkat çekici artışlar sergiliyor. Detaylar haberde;
Büyük Gün Geliyor! ETH Yatırımcıları için Bu Veriler Önemli!
HABER GİRİŞ
SON GÜNCELLEME

2023 yılının şimdiye kadar en iyi fiyat performansı sergileyen altcoinlerinden Ethereum’u önümüzdeki günlerde önemli gelişmeler bekliyor. Son gelen bazı veriler Ethereum’un (ETH) önemli dönüm noktalarından birine ulaştığını ortaya koyuyor.

Ağ bir yükseltmeye yaklaşırken Ethereum doğrulayıcılarının sayısı 500.000’in üzerine çıktı. Bunun yanı sıra, stake edilen ETH’nin toplam değeri de 16 milyonun üzerine yükseldi.

Ethereum Yeni Bir Dönüm Noktasında

Web3 platformu Alchemy tarafından 17 Ocak’ta paylaşılan bir rapora göre Ethereum ana ağında dağıtılan akıllı sözleşmelerin sayısı 2021 yılına kıyasla yüzde 293 artarak yılın zirveleriyle karşılaştırılabilir sayılara ulaştı.

FTX çöküşüne rağmen ağdaki akıllı sözleşme sayısında ilginç bir artış yaşandı. Alchemy, 2022’nin 4. çeyreğinde, bir önceki çeyreğe göre yüzde 453 artışla 4.6 milyon akıllı sözleşmenin kullanımda olduğunu öne sürdü.

Ancak aynı raporda CEX’lerde işlem gören ETH varlıklarının toplam miktarının ikinci ve üçüncü çeyrekler arasında yüzde 29 azaldığı kaydedildi.

GCM Yatırım Banner

Doğrulayıcılar ve Stake Edilen ETH Rekor Seviyeye Ulaştı

BeaconScan’den alınan verilere göre Mart 2023’teki Shanghai güncellemesine hazırlanmak için Ethereum doğrulayıcılarının sayısı 500.000’i aştı. Doğrulayıcı kilometre taşına ulaşıldığında, Ethereum’un temel geliştiricileri Shanghai yükseltmesini piyasaya sürmeyi planlıyor.

Bu yükseltme yayınlandıktan sonra doğrulayıcılar, stake ettikleri ETH’lerini ve staking çabaları nedeniyle tahakkuk eden tüm faydaları nakde çevirebilirler. Toplam stake edilmiş ETH miktarından günde maksimum 43.200 ETH çekilebilir.

Yazım esnasında stake edilen ETH’nin toplam değeri 16 milyonun üzerindeydi. Glassnode verilerine göre son sayı yeni bir rekoru temsil ediyor. Ayrıca Ethereum’un fiyatına göre toplam değer 25 milyar doları aşıyor.

Png;base64,iVBORw0KGgoAAAANSUhEUgAAABAAAAAJCAQAAACRI2S5AAAAEElEQVR42mNkIAAYRxWAAQAG9gAKqv6+AwAAAABJRU5ErkJggg==
Kaynak: Glassnode

Doğrulayıcılardaki büyüme ve Ethereum’daki akıllı sözleşmeler, platformun geliştirme faaliyetinde bir artışa yol açtı.

Png;base64,iVBORw0KGgoAAAANSUhEUgAAABAAAAAJCAQAAACRI2S5AAAAEElEQVR42mNkIAAYRxWAAQAG9gAKqv6+AwAAAABJRU5ErkJggg==
Kaynak: Santiment

Bu yazının yazıldığı tarihte, Santiment’in geliştirme aktivitesi göstergesiyle ölçülen geliştirici katkıları 87’nin üzerine çıktı. Mevcut koşullar, 2023’ün başında başlayan fark edilebilir bir artış eğilimini yansıtıyordu.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Yatırımlarınızı GCM Yatırım Aracılığıyla Yönetin
Kişisel Yatırım Temsilciniz ve Piyasa Analizlerine Ücretsiz Ulaşın