Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Vergi Ödemelerinde Son Dönemece Girildi

2023 yılına ilişkin 1 Kasım tarihinden itibaren başlayan ikinci taksit vergi ödemelerinde son döneme girildi. Detaylar haberin içerisinde;
Vergi Ödemelerinde Son Dönemece Girildi

Kasım ayıyla birlikte vergi ödemeleri için süreç başladı. Emlak Vergisi ve 6 Şubat tarihli depremlerden kaynaklı oluşan finansman ihtiyacı sebebiyle yapılan ek Motorlu Taşıtlar Vergisi (MTV) ikinci taksit ödemeleri başladı.

Evi ve aracı olan her vatandaşın ödemesi gereken Emlak Vergisi ve ek MTV ödemelerinin son taksitleri Kasım ayının sonuna kadar yatırılacak.

Emlak Vergisi ödemeleri ilgili belediyelerin resmi internet sitesi üzerinden kredi kartı/banka kartı aracılığıyla yapılırken bizzat belediye veznesine giderek de ödeme gerçekleştirilebiliyor.

Ek MTV ödemeleri ise Gelir İdaresi Başkanlığı’na ait “gib.gov.tr” internet adresi, İnteraktif Vergi Dairesi ve GİB Mobil uygulaması üzerinden veya anlaşmalı bankalardan kredi ya da banka kartlarıyla banka hesabından, şubelerden, mobil, telefon ve internet bankacılığıyla yapılabilecek.

Tüm bunlara ek olarak ödemelerin vergi dairesi veznelerine, Posta ve Telgraf Teşkilatı Genel Müdürlüğü (PTT) şubelerine de yapılabileceği belirtildi.

MANŞET HABER
Döviz ve Borsa Kazançlarına Vergi Artırımı İddiası

Taşıtların satış ve devir işlemlerinin gerçekleşebilmesi için MTV ve ek MTV’nin ödemelerinin yapılmış olması gerekiyor.

Ek MTV ödenmelerinin gerçekleşmemesi durumunda araç muayeneleri yapılmayacağı gibi trafikten çekme, hurdaya ve yurt dışına çıkarma dolayısıyla tescil kapatma işlemleri de uygulanabilecek.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu