Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Vekon’dan Deprem Bölgesine Yaşam Konteyneri Desteği

Ön üretimli yapı sektöründe faaliyet gösteren Vekon, Türkiye'yi sarsan deprem felaketinin ardından afet bölgesine desteğini sürdürüyor. Detaylar haberde;
Vekon’dan Deprem Bölgesine Yaşam Konteyneri Desteği
HABER GİRİŞ
SON GÜNCELLEME

Türkiye ön üretimli yapı sektörünün en deneyimli markaları arasında yer alan Vekon, Kahramanmaraş merkezli iki yıkıcı depremin ardından depremden etkilenen illere destek vermek üzere üretim kapasitesinin tamamını depremzedelere tahsis ettiğini duyurdu.

Yaşam konteyneri, prefabrike, hafif çelik ve yapısal çelik yapıların tasarım, üretim ve uygulama süreçlerini anahtar teslim hizmet modeliyle gerçekleştirilen Vefa Group kuruluşu, deprem bölgeleri için günde 60 adet yaşam konteyneri üretmeye başlandığını bildirdi.

Aralıksız Konteyner Üretimi Başladı

Deprem felaketinin yaşandığı ilk andan bu yana deprem bölgesine desteğini kesintisiz bir şekilde sürdüren Vekon’dan yapılan açıklamayla, 24 saat üç vardiya sistemiyle günde 60 adet yaşam konteyneri üretip deprem bölgesinin ihtiyacına cevap vermeye çalışıldığı belirtildi.

Ayrıca, deprem felaketi karşısında ilk aşamada hiç vakit kaybetmeden eldeki stok; şantiye ve showroomlardaki yaşam konteynerlerinin deprem bölgesine gönderildiği kaydedildi.

Tüm Projeler Ertelendi

Deprem bölgesinden öncelikli olarak talep edilen WC-duş ünitelerinin üretim ve sevkiyatlarına başlayan şirket, bir sonraki aşamada ise konteyner üretim tesislerinin üretim kapasitesinin tamamını depremzede vatandaşların ihtiyaçlarını gidermeye tahsis ettiğini duyurdu. Bunun için hem İstanbul hem Bilecik fabrikalarının dört aylık üretim kapasitesinin dolu olmasına karşın projeleri erteleme kararı alındığı belirtildi.

GCM Yatırım Banner
Png;base64,iVBORw0KGgoAAAANSUhEUgAAABAAAAAJCAQAAACRI2S5AAAAEElEQVR42mNkIAAYRxWAAQAG9gAKqv6+AwAAAABJRU5ErkJggg==
Kaynak: Twitter / @vekonturkey

Vefa Group İcra Kurulu Başkanı Turan Koçyiğit, konuyla ilgili açıklamasında yalın üretim ve kaizen yöntemiyle en hızlı ve en verimli biçimde üretimlerini gerçekleştirdiklerini belirterek, yaşam konteynerleri için üretim ekiplerinin günde üç vardiya şeklinde ara vermeden çalıştığını kaydetti.

Günde 60 adet yaşam konteyneri üretip ilgili bölgelerin ihtiyacına cevap verme gayreti içinde olduklarını söyleyen Koçyiğit, şirketin diğer fabrikalarında bölgede montajı yapılabilen prefabrik evler üretip deprem bölgelerine göndermek için de planlamalar yapıldığının altını çizdi.

Kalıcı Prefabrik Konutların Planlamasına Başlanıldı

Depremden zarar gören vatandaşların acil barınma ihtiyacını gidermek amacıyla ilgili bölgelere gönderilen geçici yaşam konteynerlerinin sevkiyatının devamında ilerleyen süreçte kalıcı prefabrik ve hafif çelik konutların inşası için de ayrıca planlamaların yapıldığını kaydetti.

İhtiyaç duyulan her türlü koordinasyon ve destek konusunda ilgili kamu kurum ve kuruluşlarıyla sürekli irtibat halinde olduklarını söyleyen Koçyiğit, konuşmasının devamında bu zorlu günleri hep beraber dayanışma içerisinde atlatacaklarına dair inançlarının tam olduğunu ifade etti.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/2Ç Kar/Zarar 35.99%/64.01%
Hesabınızı şimdi oluşturun!
Kolay kayıt, hızlı işlem ve uzman analizlerle başarıya giden yolda lider adımı atın.