Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Vatandaşların Yüzde 67’si Hayat Standardını Kaybetmekten Korkuyor

Türkiye'de hayat pahalılığı içinde geçim savaşını sürdüren vatandaşın büyük bir çoğunluğu sahip olduğu hayat standardını kaybetmekten ve asgari ihtiyaçlarını karşılayamamaktan korkuyor. Detaylar haberde...
Vatandaşların Yüzde 67’si Hayat Standardını Kaybetmekten Korkuyor
HABER GİRİŞ

Vatandaş giderek artan hayat pahalılığında geçim savaşı vermeye devam ediyor. İğneden ipliğe gelen zamlarla, açıklık ve yoksulluk sınırı altında kalan maaşla ile yaşam mücadelesi sürüyor. Durum böyleyken Yöneylem Araştırma Şirketi’nin, 27-31 Temmuz tarihleri arasında gerçekleştirdiği “Türkiye Siyaset Paneli Ekonomik Krizin Vatandaş Üzerindeki Etkileri’ araştırması dikkat çekti.

Şirketin araştırma sonucunda vatandaşın yüzde 67’sinin sahip olduğu hayat standardını kaybetmekten korktuğu görüldü.

Bunun yanında vatandaşın yüzde 59’unun sağlık harcamalarını ve yüzde 62’sinin ise asgari ihtiyaçlarını karşılayamamaktan korktuğu kaydedildi.

Ekonomik Krizin Vatandaş Üzerinde Etkisi
Kaynak: Twitter

Araştırma kapsamında yüzde 55’inin kendisinin ya da aile bireylerinin eğitim alamamasından ve yüzde 64’ünün borçlarını ödeyememekten korktuğu sonucuna ulaşıldı. Vatandaşın yüzde 53,4’ü ise işini kaybetmekten ya da iş bulamamaktan korkuyor.

GCM Yatırım Banner
Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Hesabınızı şimdi oluşturun!
Kolay kayıt, hızlı işlem ve uzman analizlerle başarıya giden yolda lider adımı atın.