Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Varank: Türkiye’nin Geldiği Noktadan Memnunuz

Varank, Aksaray bölgesinde TEKNOFEST 2022 Roket Yarışları’nda, takımları ziyaret etti ve açıklamalarda bulundu. Detaylar haberimizde,
Varank: Türkiye’nin Geldiği Noktadan Memnunuz
HABER GİRİŞ

Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, Tuz Gölü’nün Aksaray bölgesinde düzenlenen TEKNOFEST 2022 Roket Yarışları’nda takımları ziyaret etti. Lise ve üniversite öğrencileriyle sohbet ederek açıklamalarda bulundu.

Roket atışlarının ardından açıklama yapan Varank, Türkiye’nin teknoloji ve bilimde geldiği noktadan ve oluşturdukları heyecandan memnun olduklarını belirtti.

Anadolu’nun en ücra köşesindeki öğrencilerin “Beraber nasıl çalışma yapabiliriz, takım çalışmasıyla nasıl bir roket geliştirebiliriz.“ diye düşünüp takımlarını kurarak yarışmaya katıldıklarını ifade etti.

TEKNOFEST Karadeniz organizasyonuna 5 binden fazla takım ile 600 bine yakın yarışmacının katılım sağladığını ifade eden Bakan, yarışmanın ROKETSAN’ın desteğiyle yapıldığına değindi.

Yarışmanın coşkusuna ve gençlerin girişimlerine dikkat çekerek “Biraz önce öğrencilerimizin heyecanlarına eşlik ettik, 5-10 bin fite roketlerini nasıl ulaştırdıklarını gördük.” dedi.

GCM Yatırım Banner
“Daha Önce Yarışmalara Katılan Gençlerimiz Şu Anda ROKETSAN’da Çalışıyor”

Organizasyonların ve heyecanın devam edeceğinin müjdesini vererek en önemli yatırımın insana yapılan yatırım olduğunun bilincinde olduklarını vurguladı.

Yarışmalarda elde edilen başarıların altını çizerek daha önce yarışmalara katılan gençlerin, şu anda ROKETSAN’da, Türkiye’nin savunma sanayisinde en önemli projelerde çalıştıklarını belirtti.

Final 30 Ağustos’ta Samsun’da Olacak

TEKNOFEST ateşinin asla dinmeyeceğini vurgulayan Varank, finalin 30 Ağustos’ta Samsun’da gerçekleşeceğini söyledi. 30 Ağustos ile 4 Eylül tarihleri arasında gerçekleşecek olan finalin sonucunda yarışmaya katılan gençlerin ödüllerinin verileceğini aktardı.

Son olarak tüm Türkiye’yi Samsun’daki finallere davet ederek ailelerin ve çocukların coşkuya ortak olması için çağrı yaptı.

Bakan Varank’a Aksaray bölgesindeki organizasyon sürecinde Aksaray Valisi Hamza Aydoğdu, ROKETSAN Genel Müdürü Murat İkinci, T3 Vakfı Müdürü Ömer Kökçam ve Aksaray Belediye Başkanı Evren Dinçer eşlik etti.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/2Ç Kar/Zarar 35.99%/64.01%
Hesabınızı şimdi oluşturun!
Kolay kayıt, hızlı işlem ve uzman analizlerle başarıya giden yolda lider adımı atın.