Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Valilik Açıkladı: Düzce Depremde Sınıfta Kaldı

Geçen hafta yaşanan depremde can kaybı yaşanmadı ancak deprem sonrası artan ev kiraları Düzce’yi sınıfta bıraktı. Fahiş fiyat artışları için valilik açıklama yaptı.
Valilik Açıkladı: Düzce Depremde Sınıfta Kaldı
Yorum

Geçen hafta Düzce’nin Gölyaka ilçesinde meydana gelen 5,9 büyüklüğündeki depremde can kaybı yaşanmadı ancak hasar tespiti sonrasında yaşananlar, Düzce’yi sınıfta bıraktı. Hasar tespit çalışmalarında çürük olduğu tespit edilen binalarda iskân durumunun risk teşkil ettiği ve vatandaşların tahliye edilmesi gerektiği açıklandı.

Ancak mevcut durumda ev ve iş yeri kiralarının yüksek olduğu dönemde, deprem sonrası kiraların daha çok arttığı yönünde şikayetler gündeme geldi.

Şikayetlerin artması üzerine Düzce Valiliği’nden konuya ilişkin açıklama geldi.

“Düzceliler olarak birlik ve beraberliğe ihtiyaç duyduğumuz bu zor günlerimizde, birbirimize destek olmak önem arz etmektedir” mesajıyla paylaşılan basın açıklamasında, depremin ardından evlerdeki fahiş kira artışlarına dikkat çekildi.

Deprem sonrası kiralık ev ve iş yerleri sahiplerinin yüksek meblağlarda kira talep etmesinin kanunen yasak olduğu belirtildi.

Açıklamada, “Borçlar Kanunu’nun geçici 1. maddesine istinaden yıllık kira artışları bir önceki kira yılına ait kira bedelinin yüzde 25’ini geçmemek koşuluyla yapılabilir hükmü bulunmaktadır” denildi.

Birlik, beraberliğe en çok ihtiyaç duyulan bu günlerde Düzcelilerin sağduyu ile davranmaları istendi.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu