Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

VakıfBank’a 500 Milyon Dolarlık Kaynak

VakıfBank, uluslararası bir bankadan 500 milyon dolar yeni kaynak temin ettiğini açıkladı. Detaylar haberde...
VakıfBank’a 500 Milyon Dolarlık Kaynak
Yorum

VakıfBank, yurt dışından 500 milyon dolarlık yeni kaynak temin ettiğini açıkladı. Bankadan yapılan açıklamada VakıfBank Genel Müdürü Abdi Serdar Üstünsalih’in görüşlerine yer verildi.

Banka, uluslararası bir banka ile 500 milyon dolar, 5 yıl vadeli yeni bir teminatlı fonlama işlemine imza attığını açıkladı.

Konuya yönelik değerlendirmede bulunan VakıfBank Genel Müdürü Üstünsalih, yatırımcı algısının Türkiye’ye yönelik hızla iyileştiğine dikkat çekti.

Hem para politikası hem de maliye politikası alanlarında atılan adımların büyük rol oynadığını belirtti. Pozitif gelişmeleri yakından takip ettiklerine değinen Üstünsalih, DPR seküritizasyon programı kapsamında 2 yıl geri ödemesiz, 5 yıl vadeli toplam 2 milyar dolar tutarında seküritizasyon işlemini gerçekleştirdiklerini söyledi.

Söz konusu işlemin Türk bankaları arasında tek seferde gerçekleştirilen en büyük tutarlı seküritizasyon işlemi olma özelliği taşıdığını kaydetti.

Optimum maliyetli yeni fonlama alternatiflerini değerlendirerek kaynak yapısını çeşitlendirmeye devam ettiklerini bildirdi. Yapılan fonlama işleminin VakıfBank’a ve Türkiye’ye yönelik artan güvenin bir göstergesi olduğunu kaydetti.

Üstünsalih açıklamasında şu ifadeleri kullandı:

“İşleme taraf olan yatırımcımıza, VakıfBank’a ve ülkemize duyduğu güven nedeniyle bir kez daha teşekkürlerimi sunuyorum.”

Kaynak: AA

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu