Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Vakıfbank Hisseleri 1 Ayın En Düşük Seviyelerinden Toparlanamıyor

Vakıfbank hisseleri bir ayın en düşük seviyelerine geriledikten sonra toparlanma güçlüğü çekerken, bugün yatay bir seyir izliyor.
Vakıfbank Hisseleri 1 Ayın En Düşük Seviyelerinden Toparlanamıyor
Son Güncelleme: 
Yorum

Vakıfbank hisseleri 17 Aralık’ta görülen ani düşüşün ardından toparlanmakta zorlanıyor. 20 Aralık’ta 3,57 liraya kadar gerileyen hisseler, 10 günlük süreçte bu seviyelerinden toparlanmadı. Dünkü işlemlerde 3,60 lira sınırında seyreden hisseler, bugün 3,75 lirayı deniyor.

Banka ile Çin Kalkınma Bankası arasında 3 yıl vadeli 3,5 milyar yuan tutarında bir kredi anlaşması imzalandı. Bu anlaşmanın hisselere pozitif etkisi beklenirken, henüz bir gelişme kaydedilmedi. Yaklaşık 550 milyon dolar tutarında olan anlaşmanın bankanın kaynak çeşitlendirmesine katkı sağlaması bekleniyor.

Vakıfbank hisseleri (VAKBN) TSİ 15:45 sularında yatay bir seyir izleyerek 3,74 liradan işlem görüyor.
Vakıfbank Hisseleri Yatay Seyir 3,74 TL
Kaynak: Piyasa.Paratic.com

Hisseler dünkü işlemlere düşüşle başladıktan sonra 3,61 liraya kadar indi. Bu seviyeden bir miktar toparlanan hisseler, 3,77 liraya kadar yükseldikten sonra kapanışı 3,74 liradan gerçekleştirdi. Bugünkü işlemlere ise 3,75 liradan başladı.

Bugün açılışın ardından 3,73 ile 3,78 lira aralığında hareket eden hisseler, TSİ 13:55 sularında 3,79 liraya kadar tırmandı. Ancak burada tutunamayan hisseler, 3,74 – 3,75 lira aralığında dalgalanmaya başladı.

Hisselerde yukarı yönde 3,78 ve 3,81 lirada bulunan direnç noktaları takip ediliyor. Aşağı yönde ise 3,72 ve 3,69 liradaki destek noktaları izleniyor. Vakıfbank hisseleri haftalık %2,59 oranında gerileme kaydederken, aylık %1,35 oranında değer kazandı. Hisseler geçen yılın aynı zamanına göre %21,21 oranında daha düşük bir seviyeden alıcı buluyor.

Banka ile ilgili bugünkü haberlerden bir diğeri ise gençlere bankacılığın geleceğini şekillendirme fırsatı sunan hackatlon etkinliği “Hack to the Future” için başvuruların başladığı oldu. Bankadan yapılan açıklamada, bu yıl 4 – 6 Şubat tarihleri arasında üçüncü kez gerçekleşecek etkinlikte, dijitalleşmenin yanında sürdürülebilirliği destekleyecek projelerin geliştirilmesinin hedeflendiği söylendi.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu