Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

VakıfBank, Hack to the Future Etkinlik Başvurularını Uzattı

VakıfBank, dijital kolaylaştırır yaklaşımı ile geleceğin bankacılığını şekillendirecek gençleri bir araya getirdiği etkinliğin başvuru süresini uzattı. İşte detaylar;
VakıfBank, Hack to the Future Etkinlik Başvurularını Uzattı
YAYINLANMA ZAMANI

Türkiye’nin en büyük ikinci bankası olan VakıfBank, dijital kolaylaştırır çerçevesinde geleceğin bankacılığını şekillendirmek isteyen gençleri bir araya getireceği Hack to the Future’a başvuru tarihinin uzatıldığını açıkladı.

Başvuru tarihinin uzatılmasındaki sebebin yoğun ilgi olduğunu vurgulayan VakıfBank, başvuru tarihinin 26 Ocak’a kadar uzatıldığını duyurdu. Hack to the Future etkinliği sayesinde genç yazılımcı ve tasarımcıların dördüncü defa buluşacağı bildirildi.

VakıfBank tarafından yapılan açıklamaya göre genç yazılımcı ve tasarımcıların buluşacağı hackathon etkinliği Hack to the Future’un 3-5 Şubat tarihinde düzenleneceği paylaşıldı.

Dijital Bankacılık Alanında Yenilikçi Çözümler

Düzenlenecek olan etkinlikte, sürdürülebilirlik ve dijital bankacılık alanlarında yenilikçi çözüm önerileri ile yarışılacağına dikkat çekildi.

Etkinlik, yazılımcı ve tasarımcılar arasında finansın dijitalleşmesinde söz sahibi olmak isteyenleri hedef alıyor. Yazılımcı ve tasarımcıların ilk kez VakıfBank hackathon organizasyonunda kodlayarak üretecekleri fikirlerle web sitesi üzerinden başvurularını yapabileceği bildirildi.

GCM Yatırım Banner

VakıfBank tarafından düzenlenen etkinliğin ana temalarının yenilikçi ürün ve hizmetler, dijital bankacılık kullanıcı deneyimi ve tasarımı, yeni nesil müşteri iletişimi, sosyal sorumluluk ve sürdürülebilirlik olarak belirlendiği söylendi.

Dereceye Girenlere Toplamda 170 Bin Lira Verilecek

Etkinliğin hackathon’da, 48 saatlik bir maratonda geliştirilecek projeler ile 3-5 Şubat tarihlerinde katılımcılar arasında temalar kapsamında yarışılacağına dikkat çekildi. Etkinlik finalinin 10 Şubat’ta gerçekleşeceği de kaydedildi.

Projelerinse VakıfBank Genel Müdür Yardımcısı Metin Recep Zafer, VakıfBank Genel Müdür Yardımcısı Ferkan Merdan, Marketing Türkiye Dergisi Genel Yayın Yönetmeni Günseli Özen, Digital Advice Lab kurucusu Berk Kuşaksız gibi alanında uzman ve deneyimli isimlerden oluşan jüri tarafından inovatif fikirler değerlendirilecek.

“Hack to the Future”da dereceye giren katılımcılara toplamda 170 bin TL tutarında ödül verilecek.

KAYNAK: AA

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Hesabınızı şimdi oluşturun!
Kolay kayıt, hızlı işlem ve uzman analizlerle başarıya giden yolda lider adımı atın.