Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Vakıfbank Çin Kalkınma Bankası ile Kredi Anlaşması İmzaladı

Vakıfbank bugün Çin Kalkınma Bankası ile kredi anlaşması imzaladığını açıkladı. Hisseler güne düşük başlayıp ekside seyretti.
Vakıfbank Çin Kalkınma Bankası ile Kredi Anlaşması İmzaladı
YAYINLANMA ZAMANI
SON GÜNCELLEME

Türkiye Vakıflar Bankası Türk Anonim Ortaklığı (VakıfBank) bugün Kamuyu Aydınlatma Platformu’na (KAP) Çin Kalkınma Bankası ile kredi anlaşması imzaladığını bildirdi.

Yapılan açıklamaya göre Vakıfbank, Çin Kalkınma Bankası ile 3 yıl vadeli 3,5 milyar yuan tutarında kredi anlaşması imzaladı. Dün en son 3,69 Türk lirasında işlem gören VAKBN kodlu hisse senetleri, bugünkü seansın açılışını 3,65 TL ile yaptı.

Açılışın ardından 3,61 TL’ye gerilese de buradan aldığı destekle kayıplarını telafiye yöneldi.
Vakıfbank Hisse Yükseliş
KAYNAK: Piyasa.paratic.com

TSİ 11.26’da yüzde 1 artıya geçen hisselerin gün içindeki hareket aralığı 3,61 – 3,73 TL oldu. Yukarı yönlü ivmenin sürmesi durumunda Vakıfbank hisseleri için ilk teknik direnç 3,77 TL’yi gösterdi.

Son verilere göre Vakıfbank, tüm göstergelerde negatif performans gösterdi. Haftalık kaybı yüzde 4 olan VAKBN hisselerinin aylık düşüşü yüzde 3 oldu. Yıllık bazda da Vakıfbank hisseleri yüzde 21,5 değer kaybetti.

Vakıfbank, bu ay yurt dışından 4 yıl vadeli 200 milyon euro tutarında yeni bir sürdürülebilirlik temalı kaynak sağlamıştı. Banka sürdürülebilirlik teması altında bu işlemle karbon emisyonunun azaltılmasını, kadın çalışan oranının yüksek seviyede tutulmasını ve Karbon Saydamlık Projesi (CDP) Su Programına katılmayı taahhüt etmişti.

GCM Yatırım Banner
Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Yatırımlarınızı GCM Yatırım Aracılığıyla Yönetin
Kişisel Yatırım Temsilciniz ve Piyasa Analizlerine Ücretsiz Ulaşın