Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Vakıf Yatırım’ın “AL” Tavsiyesi Verdiği Hissede Son Durum

Vakıf Yatırım tarafından, Yapı Kredi (YKBNK) hissesine ilişkin açıklama yapıldı. Kurumun önerisine dair detaylar haberde…
Vakıf Yatırım’ın “AL” Tavsiyesi Verdiği Hissede Son Durum
HABER GİRİŞ

Borsaya yatırımcı ilgisi her geçen gün artıyor ve aracı kurumlar hisse önerilerini revize ediyor. Son olarak Vakıf Yatırım tarafından Yapı Kredi Bankası (YKBNK) hissesine ilişkin görüşlerini paylaştı.

Yapılan açıklamada yılın üçüncü çeyreğine ilişkin kazanç raporuna atıfta bulunuldu. Açıklamada yılın Yapı Kredi Bankası’ın yılın üçüncü çeyreğini, bir önceki çeyreğe kıyasla yüzde 114 artışla, beklentinin ve piyasa tahminlerinin yaklaşık yüzde 37 üzerinde, 24,6 milyar TL net kar ile tamamladığına yer verildi.

Bu sonuçla birlikte bankanın 9A23 dönemi net karı yıllık yüzde 38 yükselişle 48,7 milyar TL’ye ulaştığı, bu dönemde özkaynak karlılığı yüzde olarak gerçekleştiği, aktif karlılığının ise aynı dönemde yüzde 4,5 olduğu ifade edildi.

Bankanın TL kredilerinin çeyreksel bazda yüzde 12 artış kaydettiği, TL mevduat büyümesinin ise yüzde 5 seviyelerinde gerçekleştiği belirtildi.

Vakıf Yatırımdan yapılan değerlendirmede, “Beklentilerimizden güçlü gerçekleşen 3Ç23 finansal sonuçları sonrasında Yapı Kredi Bankası için hisse başı hedef fiyatımızı 24,40 TL olarak güncelliyoruz. Banka için kısa vadeli “Endeksi Üzerinde Getiri” ve uzun vadeli “AL” önerilerimizi sürdürüyoruz.” ifadelerine yer verildi.

GCM Yatırım Banner

YKBNK hissesi Haziran ayından bu yana gösterdiği performans ile yatırımcıların dikkatini çekiyor. Hisse senedi yılın başından itibaren yüzde 50’ye yakın yükseldi ve an itibarıyla 18,11 TL seviyesinden işlem görüyor.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Yatırımlarınızı GCM Yatırım Aracılığıyla Yönetin
Kişisel Yatırım Temsilciniz ve Piyasa Analizlerine Ücretsiz Ulaşın