Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Vakıf Yatırım’dan BIZIM’e Darbe! Hedef Fiyat Düşürüldü

Vakıf Yatırım'ın günlük strateji bülteninde, BIZIM hisseleriyle ilgili önemli değerlendirmeler yer aldı. Detaylar haberin içerisinde; aracı kurum,
Vakıf Yatırım’dan BIZIM’e Darbe! Hedef Fiyat Düşürüldü
HABER GİRİŞ

Vakıf Yatırım tarafından yayımlanan günlük strateji bülteninde Bizim Toptan (BIZIM) paylarına ilişkin şirket değerlendirmesinde bulundu. Aracı kurum hisse için hedef fiyatını düşürürken, tavsiyesini ise korudu.

Şirketin, 2024 yılının ilk çeyreğini 220 milyon lira net zararla tamamladığına işaret edildi. Asgari ücret artışının etkileri ile zayıflayan performansın, finansman giderlerdeki artış ve ertelenmiş vergi gideriyle birleşince, şirketin ilk çeyreği net zarar elde ettiği ileri sürüldü.

Bu kapsamda Vakıf Yatırım, Bizim Topta paylarının finansallar öncesindeki son bir ayda endeksten yüzde 12,2, yılbaşından bu yana ise yüzde 30 negatif ayrıştığına işaret etti.

Finansallara piyasa tepkisinin negatif olacağını öngörerek, 2024 yılı 1’inci çeyrek sonuçlarının ardından BIZIM hissesi için hedef fiyatını 70 liradan 57,7 liraya düşürdü.

Kısa vadeli “Endeksin Üzerinde Getiri” ve uzun vadeli ise “AL” önerisini koruduğuna dikkat çekti.

GCM Yatırım Banner
Paratic Piyasalar BIZIM Canlı Grafik
KAYNAK: Paratic Piyasalar

Borsada BIZIM koduyla işlem gören şirket payları yatırımcısına yıllık bazda yüzde 33,54 oranında sınırlı getiri sağladı. Hisse aylık yüzde 17,45, haftalıksa yüzde 6,57 oranında değer kaybetti.

Gün içinde 33,24-35,16 lira aralığında dalgalanan BIZIM payları TSİ 12.34 itibarıyla yüzde 3,78 düşüşle 33,64 lirayı test etti.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Hesabınızı şimdi oluşturun!
Kolay kayıt, hızlı işlem ve uzman analizlerle başarıya giden yolda lider adımı atın.