Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Vakıf Yatırım Otomotiv Hissesinin Hedefini Yükseltti!

Vakıf Yatırım tarafından paylaşılan raporda Otokar (OTKAR) hisse hedefi yukarı yönlü revize edildi. Ayrıntılar geliyor…
Vakıf Yatırım Otomotiv Hissesinin Hedefini Yükseltti!
HABER GİRİŞ

Aracı kurumlar borsada işlem gören şirketler için yeni değerlendirmeler paylaşıyor ve yatırımcılar raporları yakından takip ediyor. Vakıf Yatırım tarafından otomotiv şirketi Otokar (OTKAR) için yeni bir rapor paylaşıldı.

Raporda hisse senedi için kısa ve uzun vadeli öneriler korunurken, fiyat hedefi yukarı yönlü revize edildi. Vakıf Yatırım’dan yapılan açıklamada, şirketin 2023 dönemini, enflasyon muhasebesinin etkilerine de bağlı olarak yıllık yüzde 2,5 düşüşle 1,97 milyar TL net kar ile tamamladığı bilgisi verildi.

Otokar’ın satış gelirlerinin 2023’te yıllık yüzde 53 yükselerek 27,2 milyar TL seviyesine ulaştığı belirtildi. Vakıf Yatırım’dan yapılan açıklamada, şirketin 2022 döneminde yüzde 52 olan yolcu taşımacılığı segmentinin payı, 2023 döneminde yüzde 60’a ulaşırken, 2022’de yüzde 29 olan zırhlı araçlar segmentinin payının ise bu dönem azalarak yüzde 21 seviyesinde gerçekleştiği bilgisi verildi.

Mali verilere atıfta bulunulan raporda, şirket hisselerinin finansallarını açıklaması sonrasında dün endeksten yüzde 4,6 negatif ayrıştığı kaydedildi. Güçlenen operasyonel performans, makro beklentilerdeki güncelleme ile model revizyonun ardından, Otokar için hisse başı fiyat hedefi 611,00 TL’ye yükseltildi.

OTKAR hisse grafiği
Kaynak: Paratic Piyasalar

Vakıf Yatırım, OTKAR için kısa vadeli “Endekse Paralel Getiri” ve uzun vadeli “TUT” önerisinin korunduğunu açıkladı. OTKAR güne yüzde 1,3 artışla başladı ve yazım itibarıyla 510 TL seviyesinde işlem görüyor. Hisse senedi geçen hafta 553 TL’ye çıkarak tüm zamanların ne yüksek seviyesini test etmişti.

GCM Yatırım Banner
Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/2Ç Kar/Zarar 35.99%/64.01%
Piyasalar yükselişte veya düşüşte olabilir.
Fiyat beklentini iki yönlü değerlendir.