Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Vakıf Yatırım Ortaklığı’nın Pay Başına Net Aktif Değeri 2 Katını Aştı

Vakıf Menkul Kıymetler Yatırım Ortaklığı A.Ş. pay başına net aktif değeri ile ilgili açıklama yaptı. Detaylar haberde...
Vakıf Yatırım Ortaklığı’nın Pay Başına Net Aktif Değeri 2 Katını Aştı
Son Güncelleme: 
Yorum

Vakıf Menkul Kıymetler Yatırım Ortaklığı Anonim Şirketi, Kamu Aydınlatma Platformu (KAP) üzerinden Borsa İstanbul Anonim Şirketi’nde (BİAŞ) oluşan ağırlıklı ortalama fiyatın, pay başına net aktif değerin 2 katını aşması sebebiyle açıklamada bulundu.

Şirketin 28.12.2022 tarihi itibarıyla net aktif değer tablosuna göre pay başına net aktif değeri 1,268922 TL olduğu ifade edildi. Söz konusu tarihten itibaren pay başına net aktif değerinin 2 katını aştığı aktarıldı.

Bunların yanında açıklamada şirketin paylarında gerçekleşen olağandışı fiyat ve miktar hareketlerine etki edecek kamuya açıklanmamış herhangi bir özel durum bulunmadığı ifade edildi.

Paratic Piyasalar Vakıf Yatırım Ortaklığı Grafiği
Kaynak: Paratic Piyasalar

Şirketten yapılan açılama sonrasında hisselerine (VKFYO) göz attığımızda saat 10:35 itibarıyla en yüksek 7.68’si en düşük ise 7.67’yi gördü. Saat 10:59 itibarıyla yüzde 0.26’lık yükselme kaydedildi.

Paratic Piyasalar VKFYO
Kaynak: Paratic Piyasalar

VKFYO hisseleri, saat 11:30’dan itibaren yüzde 1.17’lik yükselme ile 7.81’den işlem gördü. Bunun yanında  hisselerde aylık bazda yüzde 2,25, haftalık bazda ise yüzde 4,64’lük azalış görüldü.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu