Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Vakıf Yatırım Ortaklığı Pay Başına Net Aktif Değeri 2 Katını Aştı

Güne artıda başlayan Vakıf Menkul Kıymet Yatırım Ortaklığı hisseleri, kazançlarının bir kısmını geri verip sınırlı yükselişle fiyatlandı. Detaylar aşağıda;
Vakıf Yatırım Ortaklığı Pay Başına Net Aktif Değeri 2 Katını Aştı
Son Güncelleme: 

Vakıf Menkul Kıymet Yatırım Ortaklığı Anonim Şirketi, Kamuyu Aydınlatma Platformu’na (KAP) Borsa İstanbul Anonim Şirketi’nde (BİAŞ) oluşan ortaklık paylarının, ağırlıklı ortalama fiyatının pay başına net aktif değerinin 2 katını aşması hakkında bildirimde bulundu.

Şirketin pay başına net aktif değerinin 11.01.2022 itibarıyla 1,087452 TL olduğu ve söz konusu tarihte 2 katını aştığı söylendi.

Aynı zamanda Vakıf Menkul Kıymet Yatırım Ortaklığı paylarında gerçekleşen olağandışı fiyat ve miktar hareketlerine etki edecek kamuya açıklanmamış herhangi bir özel durum bulunmadığı aktarıldı.

Vakıf Yatırım Ortaklığı Hisse Yatay
KAYNAK: Piyasa.paratic.com

Borsada VKFYO koduyla işlem gören hisseler, KAP açıklamasına tepki vermedi.

Dün en son 5,57 Türk lirasında işlem gören VKFYO hisseleri, 12 Ocak seans açılışını 5,62 lira ile yaptı. Açılış yükseği aynı olurken en düşük 5,60 lirayı gördü. Sonrasında bir miktar gerileme kaydedildi. 5,5 lira seviyelerinde istikrar kazanan hisseler sınırlı pozitif ilerledi.

MANŞET HABER
Ekonomide Devasa Büyüme! Üçüncü Çeyrek Beklentileri Aştı

Yükselişin sürmesi durumunda 5,60 lira ilk teknik direnç noktası olurken 5,63 lira ikinci direnç oldu. Düşüş durumunda 5,55 lira ilk desteği gösterdi. Tüm göstergelerde negatif performans sergileyen hisseler, haftalık yüzde 2,4 düşerken aylık yüzde 8’e yakın düştü. Yıllık bazda ise yüzde 27 oranında değer kaybetti.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu