Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Vakıf Yatırım Gıda Şirketinin Hedef Fiyatını Aşağı Çekti

Vakıf Yatırım'ın günlük strateji bülteni, Yayla Agro Gıda paylarına ilişkin önemli revizyonları ve analizleriyle dikkat çekti. Ayrıntılar haberin içerisinde;
Vakıf Yatırım Gıda Şirketinin Hedef Fiyatını Aşağı Çekti
HABER GİRİŞ

Borsa İstanbul’da BIST 100 endeksi yön arayışına devam ederken Vakıf Yatırım tarafından bugün günlük strateji bülteni yayımlandı. Aracı kurum raporunda, Yayla Agro Gıda (YYLGD) paylarına ilişkin tavsiyesini ve hedef fiyatını revize etti.

Vakıf Yatırım şirketin, 2024 yılının ilk çeyreğinde net kârını yıllık bazda yüzde 14,8 artırarak 403 milyon liraya yükselttiğine işaret etti. Ancak şirketin satış gelirlerinin yıllık bazda yüzde 53 oranında düşüşle 3,3 milyar liraya gerilediğine dikkat çekildi.

Yayla Agro Gıda’nın FAVÖK’ünün ise yıllık yüzde 35,5 azalışla 358 milyar lira seviyesinde gerçekleştiği anımsatıldı. FAVÖK marjının ise yıllık 2,9 puan artışla yüzde 11 olduğu kaydedildi.

Şirketin net borç pozisyonuysa 2023 yılının 4’üncü çeyreğindeki 4 milyar lira seviyesinden 2024 yılının ilk çeyreğinde yüzde 23 artarak 4,9 milyar lira oldu.

Bu kapsamda Vakıf Yatırım, finansallar öncesinde şirket hisselerinin son bir ayda endeksten yüzde 5,7, son üç ayda ise yüzde 27,3 negatif ayrıştığına dikkat çekti.

GCM Yatırım Banner

Finansalların ardından ise Yayla Agro Gıda için hisse başı hedef fiyatını 25 liradan 22 liraya düşüren aracı kurum, kısa vadeli “Endeksin Üzerinde Getiri” ve uzun vadeli “AL” önerisini korudu.

Paratic Piyasalar Yayla Agro Gıda Canlı Grafik
KAYNAK: Paratic Piyasalar

Borsada YYLGD koduyla işlem gören şirket payları yatırımcısına yıllık bazda yüzde 37,55 oranında getiri sağladı. Hisse aylık bazda yüzde 4,08, haftalık bazda ise yüzde 2,08 oranında değer kaybetti.

Gün içinde 13,11-13,34 lira aralığında işlem gören şirket hisse TSİ 14.29 itibarıyla yüzde 1,57 düşüşle 13,19 lirayı test etti.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Piyasalar yükselişte veya düşüşte olabilir.
Fiyat beklentini iki yönlü değerlendir.