Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Vakıf Finansal Kiralama Yönetim Kurulu Başkanı Hazım Akyol Oldu

Vakıf Finansal Kiralama yönetim kurulu görev dağılımını yeniden yaparken, yönetim kurulu başkanlığına yeniden Hazım Akyol seçildi.
Vakıf Finansal Kiralama Yönetim Kurulu Başkanı Hazım Akyol Oldu
HABER GİRİŞ
SON GÜNCELLEME

Vakıf Finansal Kiralama Anonim Şirketi’nde yönetim kurulu üyeleri arasında görev dağılımı yeniden yapıldı. Buna göre; Yönetim Kurulu Başkanlığı yeniden Hazım Akyol’a verilirken, Başkan Vekili Halil Çelik olarak belirlendi.

Vakıf Finansal Kiralama tarafından Kamuyu Aydınlatma Platformu’na yapılan bildirimle Akyol ve Çelik’in yeni görevleri duyuruldu. Açıklamanın yapıldığı sırada VAKFN kodlu hisseler, %5,19 oranında yükselişle 28,40 liradan işlem görmeye başladı.

VAKFN kodlu hisseler geçen haftaki işlemleri 27 liradan tamamladıktan sonra bu haftaya 28,42 liradan başladı.
VAKFN Hisseleri Yüzde 5,19 Yükseliş
Kaynak: Piyasa.Paratic.com

Açılışta güçlü kazanç sağlayan hisseler, haftalık bazda %5,96 oranında yükselirken, aylık %19,11 oranında değer kazandı. Yıllık getirisi ise %1769,73 düzeyinde bulunuyor.

Hisseler 17 Mart’ta 31,98 liraya kadar yükselerek tüm zamanların en yüksek seviyesini kaydetmişti. Ancak burada tutunamamış ve düşüş eğilimine geçmişti. Hisseler 31 Mart gübünde 21,74 liraya kadar geriledikten sonra Nisan itibarıyla yeniden yükseliş kaydetmeye başladı.

Vakıf Finansal Kiralama’nın bir diğer KAP bildiriminde ise yönetim kurulu komitelerinde görev dağılımı sonuçları paylaşıldı. Buna göre; Halil Çelik, denetim komitesi ve kurumsal yönetim komitesi başkanlığına getirildi. Savaş Atanur Kazaz ise hem denetim komitesi ütesi hem de riskin erken saptanması komitesi başkanlığına seçildi.

GCM Yatırım Banner

Şeref Yaroğlu kurumsal yönetim komitesi ve riskin erken saptanması komitesi üyeliklerine seçildi. Kurumsal Yönetim Tebliği’nin 11. Maddesi gereği Yatırımcı İlişkileri Müdürü Mehmet İlkay Coşkun, kurumsal yönetim komitesi üyesi olarak belirlendi.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/2Ç Kar/Zarar 35.99%/64.01%
Piyasalar yükselişte veya düşüşte olabilir.
Fiyat beklentini iki yönlü değerlendir.