Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Vakıf Katılım ve Kuveyt Türk’ten Zam Açıklaması

Vakıf Katılım ve Kuveyt Türk, çalışanların maaşlarına zam yapıldığını açıkladı. İşte yapılan zam oranı...
Vakıf Katılım ve Kuveyt Türk’ten Zam Açıklaması
YAYINLANMA ZAMANI

Bankalardan çalışanlarının maaşlarına zam yapılması hakkında açıklamalar gelmeye devam ediyor. Bu bankaların arasına en son Kuveyt Türk ve Vakıf Katılım katıldı.

Vakıf Katılım Bankası’nın ve Kuveyt Türk Katılım Bankası’nın çalışanlarının zam oranları açıklandı.

Banka Dünyası’nda yer alan habere göre Vakıf Katılım Bankası’nın üst yönetimi, çalışanlara unvan bazında farklı oranlarda zam uygulama kararı aldı.

Zam oranları yüzde 50 ile yüzde 60 arasında gerçekleştiği ifade edildi. Buna göre alt unvanlara yüzde 60, üst unvanlara ise yüzde 50 oranında zam yapıldığı aktarıldı. Vakıf Katılım Bankası’nın çalışanlarının ortalama zam oranın yüzde 55 olduğu kaydedildi.

Ayrıca banka üst yönetiminin kısa bir önce 2022 yılında günlük 72 olan yemek ücretini, 2023 yılı için 126 TL olarak güncellediği açıklandı. Günlük yemek ücretlerine yüzde 75 zam yapıldığı ifade edildi.

GCM Yatırım Banner

Kuveyt Türk Katılım Bankası’ndan Ortalama Yüzde 42 Oranında Zam

Zam açıklaması yapan bir diğer banka ise Kuveyt Türk Katılım Bankası oldu. Banka üst yönetiminin çalışanlara unvan bazında performansa göre farklı oranlarda zam uyguladığı aktarıldı. Zam oranını tüm çalışanlara seyyanen verile 1.500 TL ile birlikte ortalama yüzde 42 oranına ulaştığı kaydedildi.

Alt kariyer gruplara ise zam oranın yüzde 50 ulaştığı bilgisi verildi.

Bunun yanında müdür pozisyonunun altındaki çalışanlardan evli olanlara brüt olmak üzere 1.000 TL aile yardımı yapılması kararı alındığı aktarıldı. Ayrıca çocuk başına 200 TL ödeme karının alındığı kaydedildi. Söz konusu ödeme ile zam oranının yüzde 46’ya ulaştığı ifade edildi.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Yatırımlarınızı GCM Yatırım Aracılığıyla Yönetin
Kişisel Yatırım Temsilciniz ve Piyasa Analizlerine Ücretsiz Ulaşın