Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Vakıf Finansal Kiralama Hisseleri 4,91 TL ile 10 Ayın Düşüğünü Test Etti

Günün en çok düşen hisseleri arasında yer alan VAKFN hisseleri, 10 ayın en zayıf seviyelerine geriledi.
Vakıf Finansal Kiralama Hisseleri 4,91 TL ile 10 Ayın Düşüğünü Test Etti
HABER GİRİŞ
SON GÜNCELLEME

Borsa İstanbul’da günün en çok düşen hisseleri arasında yer alan Vakıf Finansal Kiralama A.Ş. (VAKFN), 4,91 Türk lirasına kadar geriledi.

Dün en son 5,29 Türk lirasından alıcı bulan VAKFN kodlu hisseler, bugünkü seansa 5,28 TL ile başladı. Açılışta en düşük 5,19 TL’yi görürken sonrasında yükselerek 5,37 TL’yi test etti. Buradan sonra yönünü aşağıya çevirerek gün boyu düşüş trendiyle seyretti.

TSİ 17.13’te yüzde 5,7 ekside fiyatlanırken seans içi hareket aralığı 4,91 – 5,37 Türk lirası oldu.
Vakıf Finansal Kiralama 30 Kasım
KAYNAK: Piyasa.paratic.com

Aynı dakikalarda en çok düşen hisseler arasında yer aldı. Son dönemdeki zayıf seyir, VAKFN hisse senetlerine haftalık bazda yüzde 9 oranında düşüş getirirken aylık kayıp yüzde 24’e yaklaştı. Ancak yıllık bazda yüzde 63,5 artışla pozitif bölgede kaldı.

17 Mart’ta 25,58 Türk lirası ile tüm zamanların rekorunu kıran Vakıf Finansal Kiralama hisseleri, gün içi düşük seviye ile 21 Ocak sonrası en düşük değerine geriledi.

Bugün öğleden sonra Kamuyu Aydınlatma Platformu’na (KAP) yapılan bildirimde de VAKFN hisseleri için işlem sırasında sürekli işleme ara verildiği ve tek fiyat emir toplamanın başladığı duyuruldu.

GCM Yatırım Banner
Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Hesabınızı şimdi oluşturun!
Kolay kayıt, hızlı işlem ve uzman analizlerle başarıya giden yolda lider adımı atın.