Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Vakıf Faktoring’in 780 Milyon TL’lik İhraç Başvurusu Onaylandı

SPK, Vakıf Faktoring’in nitelikli yatırımcıya satış türündeki tahvil ihracına onay verdi.
Vakıf Faktoring’in 780 Milyon TL’lik İhraç Başvurusu Onaylandı
HABER GİRİŞ
SON GÜNCELLEME

Vakıf Faktoring A.Ş., Kamuyu Aydınlatma Platformu’nda duyurduğu bilgiler kapsamında yurt içinde 780.000.000 TL’ye kadar halka arz edilmeksizin nitelikli yatırımcıya tahvil/bono ihraç edilmesiyle ilgili başvurusunun, Sermaye Piyasası Kurulu (SPK) tarafından onaylandığını bildirdi.

26.08.2021 tarihli yönetim kurulu kararı kapsamında yapılan başvuruya 23.08.2021 tarihinde onay geldi.
23 Eylül SPK Bülteni
Kaynak: KAP

Ekte yer alan Sermaye Piyasası Kurulu Başkanlığı Ortaklıklar Finansmanı Dairesi Başkanlığı açıklamasında, “780.000.000 TL tutarındaki ihraç tavanı içerisinde kalmak kaydıyla, bir yıllık dönem içerisinde bir veya daha fazla seferde gerçekleştirilmek üzere ve halka arz edilmeksizin nitelikli yatırımcılara satılmak üzere ihraç edilecek borçlanma araçlarına ilişkin ihraç belgesinin Kurulumuzca onaylanması talep edilmiştir.” denildi.

İhraç belgesinin onaylandığı ve ticaret siciline tescil edilmesine gerek olmadığı söylendi. Belgelerin teslim alınmasının ardından takip eden 15 gün içinde ve satıştan en az bir gün önce şirketin internet sitesi ve KAP üzerinden ilan edilmesi gerektiği belirtildi.

Borçlanma araçlarının Merkezi Kayıt Kuruluşu A.Ş. (MKK) nezdinde elektronik ortamda kayden ihracı ve bunlara ilişkin hakların hak sahipleri bazında izlenmesinin zorunlu olduğu ifade edildi.

GCM Yatırım Banner
Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/2Ç Kar/Zarar 35.99%/64.01%
Hesabınızı şimdi oluşturun!
Kolay kayıt, hızlı işlem ve uzman analizlerle başarıya giden yolda lider adımı atın.