Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

VAKBN ve HALKB Sermaye Kararını, ALBRK Geri Alımını Duyurdu

Borsa İstanbul’da işlem gören VAKBN ve HALKB sermaye artırım kararını, ALBRK ise hisse geri alımını duyurdu. İşte detaylar;
VAKBN ve HALKB Sermaye Kararını, ALBRK Geri Alımını Duyurdu
Son Güncelleme: 
Yorum

Türkiye Vakıflar Bankası (VAKBN), Kamuyu Aydınlatma Platformu (KAP) üzerinden yaptığı açıklamada, tahsisli sermaye artırımına yönelik bilgilendirme yaptı. Şirket sermayesinin mevcut pay sahiplerinin rüçhan haklarının tamamen kısıtlanarak tahsisli ve nakden toplam 32 milyar TL artırılacağı aktarıldı.

Açıklamada, 32 milyar TL toplam satış hasılatı elde edilecek şekilde Borsa İstanbul Toptan Alış Satış İşlemlerine yönelik prosedür çerçevesinde belirlenecek pay satış fiyatına göre hesaplanacak nominal sermaye tutarı kadar nakit sermaye artırımı yolu uygulanacağı belirtildi.

VAKBN, günlük yüzde 2,2 düşüşle 9 TL’den kapanış yaptı.

Halkbank’dan Sermaye Açıklaması

Türkiye Halk Bankası (HALKB), sermayenin tahsisli satış yöntemi ile ve nakit sermaye artırımı yoluyla toplam satış hasılatı 30 milyar TL olacak şekilde Borsa İstanbul tarafından belirlenecek pay satış fiyatına göre hesaplanacak toplam nominal sermaye tutarı kadar yükseltilmesine karar verildiğini ifade etti.

HALKB, günlük yüzde 0,2 kayıpla günü 11 TL’den tamamladı.

Albaraka’dan Geri Alım

Albaraka Türk Katılım Bankası (ALBRK), 21 Mart 2023 tarihinde 2,58-2,61 aralığından 2.500.000 adet payın geri alındığını duyurdu.

ALBRK, günlük yüzde 2 düşüşle 2,5 TL’den işlem gördü.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu